Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vivaro 1,9dti 100KM podłączenie szybkościomierza pod ABS

19 Paź 2019 11:44 132 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich mam Opla Vivaro 1,9dti 100KM rok 2001r. blaszak jak w temacie ,problem w tym że w mojej skrzyni padła 1 i 2ka. Mam okazje kupić skrzynie biegów od Trafica w której brakuje napędu szybkościomierza u mnie jest wbudowany "ślimak", a w drugiej skrzyni otwór jest zalany fabrycznie. Czytałem już posty o wywierceniu otworu i założeniu plastikowego koła napędowego,ale nie chce otwierać skrzyni . Auto posiada ABS, wiem temat poruszany ale bez dokładnego opisu, może ktoś opisać co przełączyć w liczniku lub co trzeba zrobić! A i najważniejsze moja skrzynia ma oznaczenie PK6 008 to oznacza 6biegów i przełożenie, pytanie w Traficu nie ma oznaczenia 008 czy może być inne, a jak tak to jakie? Założyłem ten temat bo naprawa skrzyni oscyluje od 1200zł+wymiana. Ceny sprawdzałem w kilku warsztatach i na wiadomo jakim portalu z głoszeniami, a samochód nie ma tak dużej wartości ! Z góry za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    To tak nie zadziała. Albo wiercisz w skrzyni albo jeździsz bez prędkości.
  • Poziom 9  
    A jak wygląda sprawa z przełożeniami? Mam PK6008 co jaka może podejść?

Dodano po 27 [minuty]:

To zapytam jeszcze inaczej, jakbym zmienił licznik z vivara lub trafica który napęd szybkościomierz ma z ABSu to zadziała czy trzeba przerobić instalację?
  • Poziom 9  
    Przeglądam ogłoszenia ze skrzyniami używanymi i najczęściej występują do Vivara z oznaczeniem PK6 021 i PK6 018 czy jest to duża różnica? wiem że chodzi o przełożenia, jak to się ma do sprawnego poruszania? Znalazłem jeszcze artykuł o zastąpieniu skrzynią z Laguny (masa podobna bo to blaszak) ma też oznaczenie PK6 018 a kosztuje 1/4 ceny.Proszę o jakieś wskazówki