logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Citroen JUMER 2.2HDI 2012r - Nie dochodzi napięcie do świecy dopalania w DPF

maldiablo007 19 Paź 2019 13:00 2364 5
  • #1 18227627
    maldiablo007
    Poziom 11  
    Witam jestem tylko zwykłym automatykiem lecz przemysłowym nie samochodowym więc proszę o wyrozumiałość.
    W aucie była wymiana silnika na po kapitalnym remoncie, sprawdzenie i programowanie wtrysków w BOSCH i kupę innych nie istotnych dla tej usterki taili. Potem wyskakiwał błąd dopalania "że procedura nie została dopełniona itd" .Filtr był czyszczony już 2 razy przez 2 warsztaty.
    Był wymieniany zawór EGR, jak i czujnik różnicy ciśnień na filtrze. Po sprawdzeniu przez jeden warsztat wtrysku paliwa do DPF wyszło że pompka podczas dopalania podaje paliwo lecz do świecy nie dochodzi zasilanie. No i tak się poddał ostatni warsztat bo nie mają elektroników.
    Ja już się troszkę wyedukowałem w tym czasie lecz dalej brakuje mi informacji na forach co do przyczyn tej usterki.
    Nie wiem czy jest przekaźnik za komputerem a pomiędzy świecą czy jak.Jeden dostawca części twierdzi że jest drugi że nie ma.
    Mnie z okolicy warsztat postraszył że te bycie ekologicznym może kosztować mnie jeszcze 12tyś zł w najgorszym przypadku.
    A ja już na autko wydałem 30tyś zł.
    Pytanie czy ktoś ma jakieś schematy dotyczące zasilania i sterowania DPF?..lub gdzie szukać przyczyn bo teraz już nie potrafię nawet zresetować błędu P1490. .Chyba trzeba będzie zrobić wymuszone dopalanie DPF .Poprzednio był kod P2452 lecz normalnie kasowałem i jeszcze jechałem.
  • #2 18227699
    paszczakq
    Poziom 26  
    To raczej wtrysk nie świeca . Przerwa w obwodzie powinna być zanotowana w sterowniku silnika .
  • #3 18228504
    maldiablo007
    Poziom 11  
    Świeca jest dobra z ponoć jak mechanik gadał i błędu nie ma. Nie dochodzi do niej napięcie a pompka ciśnie do wtrysku w trakcie wymuszonego wypalania. Wydaje mi się że gdyby jakiś warunek był niespełniony to pompka nie powinna się załączyć lecz to tylko mi się wydaje.
  • #6 20846465
    jarekkozub
    Poziom 11  

    Witajcie. Chciałbym dopytać, jak zakończył się ten temat. Mam ten sam problem w identycznym samochodzie, z tym że u mnie napięcie na świecy piątego wtrysku jest odpowiednie. Samochód uruchamia procedurę dopalania co kilka kilometrów, wszystkie parametry w normie.
REKLAMA