Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje EC 51102 AW - piekarnik elektryczny kuchni nie działa

19 Paź 2019 19:22 195 3
  • Poziom 7  
    Kuchnia elektryczna Gorenje model EC 51102 AW typ 351A.10 art. numer 186421/03 serial numer 51930147 - nie działa tylko elektryczny piekarnik, czy ktoś posiada schemat elektryczny i wykaz części piekarnika w tym modelu?

Zamierzam się zabrać za naprawę, a chciałbym być przygotowany. Jakie tam jest sterowanie piekarnikiem - przełącznikiem tylko, czy przekaźnikami? Czy jest blokada zasilania w drzwiczkach piekarnika? Jakie wartości grzałek dolnej i górnej w KW? Jaki tam jest termostat (typ, rodzaj), jaki tam jest czujnik temperatury (typ, rodzaj)? Wstępnie nie stwierdzam braku zasilania (trójfazowe). Jakie jeszcze elementy mogą odpowiadać za brak grzania?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Cześć. Sprawdż ustawienie zegara/timera czy działa prawidłowo. W przeciwnym wypadku piekarnik się nie włączy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Czy ta kuchnia posiada timer a jeżeli tak tak to gdzie? Załączam plik pdf jedyny jaki znalazłem dot. obsługi. Szkoda że nie ma nigdzie schematu ideowego?
    Poszukuję takiego przełącznika - wiecie może gdzie go znajdę?
  • Poziom 7  
    Dodaję schemat - kolory przewodów odpisałem dobrze i dobrze zaznaczyłem ich dojście do przełącznika funkcji ale nie przedzwaniałem przełącznika funkcji więc: UWAGA - schemat może zawierać błędy zwłaszcza w stykach (zwarty, rozwarty) - proszę ew. specjalistów o poprawki....
    Kuchnię naprawiłem - ktoś w czasie montażu nie podpiął "N"....
    Temat zostawiam otwarty w celu ew. poprawy przez kogoś tego schematu....