Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WAŻNE, YUYU Żywa przynęta na USB z Chin, USZKODZONE PODZESP., PRZESYŁKA Z CHIN

Piglos 20 Oct 2019 09:36 306 1
    Piglos
    Level 10  
    Kupiłem przynętę z Chin ładowaną na USB . Miała świecić (rozbłyski LED, wibrować, i wabić dźwiękiem.). Po dostarczeniu przesyłki na mój adres (co mnie bardzo ucieszyło gdyż długo szła około 3-4 tyg. i była jedną z najdroższych) ucieszyłem się i wystawiłem pozytywną opinię dla sklepu. Okazało się, (po sprawdzeniu przynęty na rybach) że: Nie rozbłyskuje i nie słychać dźwięku (może słyszalny tylko dla drapieżnika), ale chyba wibrowała (tak przynajmniej było czuć na wędce). Pierwszy mój rzut=szczupak, drugi mój rzut=szczupak (mniejszy, ale zawsze) czym się ucieszyłem i po czym stwierdziłem, że przynęta działa. Po czym długo nic. Na Chińskiej stronie pisało UWAGA: Nie przeładować (może się uszkodzić). Ładować od 15-20 min (tak też robiłem głównie 17-18 min. z zegarkiem na ręku). Więc ja jej nie uszkodziłem (przestała się ładować, szczupaki nie brały).
    Rozebrałem i tak:
    -( Nabrała gdzieś wody i w środku woblera układ scalony był zalany wodą, co mogło spowodować uszkodzenia. ).
    - Zauważyłem urwany kabelek od baterii (akumulatora). Przylutowałem ładowanie jest, bateria trzyma prąd.Oki.
    - Zauważyłem uszkodzony Rezystor (oznaczenie R14) i chyba kondensator (oznaczenie C1) (brak na nich jakichkolwiek opisów patrzyłem przez profesjonalną lupę są bardzo małe ( rezystor 1 mm x 2 mm, kondensator to samo kondensator z jednej strony nie przylutowany prawidłowo).
    Micro-procesor wydaje mi się oki i wszystko poza nim.
    Moje pytanie brzmi:
    -Jaki rezystor zastosować przynajmniej orientacyjny (podaję oznaczenia pozostałych na układzie: 154, 302, 272, 331, 103.
    -Oraz czy mogę zastosować wlutowany kondensator (odczepił mi się podczas próby przylutowania). Czy ewentualne zwarcie od wody mogło go aż wylutować ze swojego pierwotnego miejsca (Jak mi sugerują Chińczycy, oraz że to z mojej winy namókł bo na pewno NIE DAŁEM ZAŚLEPKI).
    - Jak dobrać ewentualnie inny kondensator (brak na nich oznaczeń czy po wielkości czy na chybił-trafił czy jak?, bo nie wiem ).
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH, dziękuję za wyrozumiałość (z zawodu jestem mechatronikiem, ale na elektrodzie świerzak. ) i dziękuję również za wszelaką pomoc. Dodam, że przynęta kosztowała mnie około 60 zł co jak dla mnie jest bardzo dużo jak za przynętę na ryby ( I co się okazało zwykły wobler bez funkcji za 5 zł, który dostałem po miesiącu z Chin).
    PONIŻEJ ZAŁĄCZAM 10 ZDJĘĆ UKŁADU:
    zdjęa mikro-układu.
    Zdjęcie IMG_0008 ZAZNACZENIE ukazuje znalezione przeze mnie wady produktu (pomijając oderwany kabelek od akuma):
    1 - zdjęcie.
    - na czerwono: brakujące elementy
    - na fioletowe kółka z zieloną kreską: (naderwana ścieżka, moja wina)
    - na fioletowe kółka z pomarańczową strzałką: gdy w tym miejscu robię zwarcie Diody - zapalają się LED (żółte owale), ale na stałe (nie pulsacyjnie).
    Dołączę zdjęcie:
    2 - zdjęcia: IMG_0013 i IMG_0015,
    PS.: Dołączam także:
    2 - zdjęcia micro-procesora (czy to możliwe, żeby na micro-procesorze nie było oznaczeń? A JEDNAK CHIŃCZYK POTRAFI(może trzeba patrzeć przez mikroskop hehe :D . (MICRO-A i MICRO-B to ten sam).
    A i jeszcze jedno mi się przypomniało:
    - Jest jakiś element elektroniczny który na micro-układach powoduje rozbłyski LED? Jak Tak to jak się on NAZYWA i nie chodzi mi o mikro-procesor. Coś Typu Rezystora, Kondensatora, Tranzystora, Tyrystora, Fotorezystora czy Fotodiody lub inny element elektroniki co by można było wstawić w miejsce zwarcia które wytwarzałem w miejscach tych fioletowych z tą pomarańczową strzałką. Najlepiej by był to element wprowadzający Diody w chaotyczny rozbłysk, nie cykliczny.
    PROSZĘ O ZAINTERESOWANIE SIĘ POSTEM W MIARĘ MOŻLIWOŚCI i szybką w miarę odpowiedź na moje pytania zanim szczupaki przestaną brać :( . SĄDZĘ, że znajdzie się na elektrodzie jakiś wędkarz (amator) jak ja, któremu przyda się też ta wiedza, lub zdjęcie układu, które zamieściłem.
    Piglos
    Level 10  
    Załączam dwa kolejne zdjęcia na pierwszym wyraźniej widać ścieżki od drugiej strony. Drugie zdjęcie załączam, aby pokazać że LED-y świecą.

Dodano po 5 [godziny] 15 [minuty]:

Załączam dwa kolejne zdjęcia na pierwszym wyraźniej widać ścieżki od drugiej strony. Drugie zdjęcie załączam, aby pokazać że LED-y świecą.