Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 6 benzyna automatyczna skrzynia biegów szarpie

agatkaa82a 20 Oct 2019 15:43 2682 3
 • #1
  agatkaa82a
  Level 9  
  Witam. Mam problem z automatyczną skrzynią biegów w Mazda 6 benzyna z 2009 roku. Tydzień temu w trasie padła nam chłodnica, a dokładniej w chłodnicy padła chłodnica olejowa i woda dostała się do skrzyni biegów. Z racji tego ze byliśmy w drodze do domu z dwójka dzieci i załadowani to naprawa była taka na „szybko”. Chłodnica została wymieniona, oleje i filtry tez oraz wszystko było wyczyszczone. Auto gdy jedzie na opcji drive to szarpie przy zmianie biegów i jest to dość wyczuwalne. Natomiast przy jechaniu na opcji manual auto zmienia biegi normalnie bez żadnych problemów. Przejechaliśmy nim już z tą usterką ponad 1000 km.
  I tu moje pytanie: czy ktoś wie co to może być i jakich kosztów naprawy mogę się spodziewać?
  Za każdą odpowiedz dzięki wielkie 😊
 • #2
  freebsd
  Level 41  
  Ja sugeruję udanie sie do serwisu zajmującego sie automatycznymi skrzyniami biegów. I to czy szybciej, tym lepiej, ponieważ usterka może sie pogłębić.
 • #3
  agatkaa82a
  Level 9  
  freebsd wrote:
  Ja sugeruję udanie sie do serwisu zajmującego sie automatycznymi skrzyniami biegów. I to czy szybciej, tym lepiej, ponieważ usterka może sie pogłębić.


  Problem w tym, ze nie wyskakuje mi żaden błąd i podpięcie pod komputer nie wykaże żadnej usterki. Owszem mechanik może mi wymontować skrzynie, sprawdzić co tam się dziej, jak i zreperować; tylko że za samo wyjęcie i włożenie już muszę liczyć koszty. Dlatego zastanawiam się czy jest sens pchać się w koszta, czy sprzedać auto z tą usterką i może ktoś akurat ma chęć lub pojęcie i sobie to zrobi. Jakby nie patrzeć jest to auto nie najnowsze i jeśli koszt naprawy to będzie kilka dobrych tysięcy to wole o te kilka tysięcy sprzedać taniej i niech ktoś sobie zrobi, a ja nie będę inwestować w to auto i kupię nowe. Teraz auto jeździ na opcji manual i nic się z nim nie dzieje. Jedynie co to na opcji drive, dlatego tez z niej nie korzystam. Nigdzie nie znalazłam nic o podobnym problemie, a róże inne opisywane usterki często kończyły się wymianą skrzyni biegów na nową ( co wcale mi się nie opłaca, szczególnie jeśli mogę doinwestować w nowe auto). Jeśli naprawa nie pochłonęłaby kosztów rzędu wymiany na nową skrzynie to może byłby sens reperacji. I właśnie mam dylemat, bo jak te koszty okażą się wysokie, a skrzynie z auta wyjmą i nie opłaci mi się robić to zostaje bez auta i będę sprzedawać tak rozmontowane. Teraz póki co auto jest na chodzie i śmiało każdy będzie mógł spokojnie dojechać do warsztatu czy gdziekolwiek indziej.
 • #4
  freebsd
  Level 41  
  Zazwyczaj jak skrzynia szarpie i nic się z tym nie zrobi, to usterka pogłębia się. Ponieważ nie wiadomo co si e stało, to podjedź na diagnostykę do profesjonalnej firmy. Niech się wypowiedzą co do kosztów, to będzie wiadomo co zrobić z samochodem.