Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Optima 600 - Kondensator filtr przeciwzakłóceniowy Miflex X17-1

20 Paź 2019 17:09 564 10
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam pytanko. Uszkodził się żonie w pralce filtr przeciwzakłóceniowy Miflex X17-1.
    Widać jak pękł i wyciekła z niego ciemna ciecz. Na forum wyczytałem, że można go pominąć. Problem z tym, że nie wiem jak to zrobić. Czy ktoś z Was już robił taki patent. Filtr kupię, ale pralka stoi z praniem w środku i fajnie było by ją uruchomić do czasu zakupienia tego filtra. Pralka prała cały czas do końca dopuki nie wyłączyliśmy z sieci tylko słychać było trzaski z niej. Po rozebraniu okazało się, że posypał się własnie ten filtr.
  • Poziom 22  
    jurand87sca napisał:
    Witam, wygląda na to że mając go opisem do siebie, lewy pin z opisem "L" to lewy pin w 2 pinowej kostce. Prawy pin z opisem "N" to prawy pin w dwu pinowej kostce. Blaszka na której się trzymał to punkt "PE" zdało by się by był zamocowany i podłączone żółto/zielone przewody do obudowy..
  • Poziom 11  
    Witam. Też mam problem z uszkodzonym filtrem przeciwzakłóceniowym w swojej starej pralce. Nigdzie już nie mogę dostać takiego samego. Niby znalazłem do tego modelu, ale niestety ma inne parametry niż ten znajdujący się w moim egzemplarzu. Czy mogę zastosować filtr o innych parametrach? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam ;)
  • Poziom 11  
    Czy w takim razie powinienem dobrać jakikolwiek o jak najbardziej zbliżonych parametrach? Na stronie z częściami do swojej pralki znalazłem dwa różne filtry, różniące się m.in nieco parametrami, jak i ceną. Niestety w moim egzemplarzu jest jeszcze inny.
  • Poziom 28  
    Jeżeli chcesz używkę sprawną to daj foto swego. Poszukam oryginału.
  • Poziom 38  
    Podaj model pralki. Czy to też Amica? Amica 600 to tylko seria pralek. Jeśli kolega @wiesiekmisiek nie będzie miał używanego to podaj model w temacie.
  • Poziom 11  
    Nie, to nie Amica, ale nie chciałem zakładać nowego wątku, ze względu na podobieństwo zagadnienia - ominięcie/wymiana filtra na inny. Pralka, to Whirlpool AWO/D 4113/P.
  • Poziom 38  
    Zamieść zdjęcia przewodów to na czas zakupu nowego filtra możesz go pominąć łącząc ze sobą przewody. Prawdopodobnie niebieski i brązowy łączysz z 2 przewodami o tej samej barwie a żółto-zielony z obudową pralki, ale to tylko przypuszczenia bo nie widzę kolorów przewodów. Co do filtra to możesz zastosować każdy, który przeznaczony jest do pralki byle by nie trzeba było robić modyfikacji mocowania. Tu jest dedykowany: https://north.pl/karta/filtr-przeciwzakloceni...lki-whirlpool-awod4113-p,Y6Z-MR-ZLM5-9SV.html
  • Poziom 11  
    Amica Optima 600 - Kondensator filtr przeciwzakłóceniowy Miflex X17-1
    Oba przewody wychodzące z kostki filtra są czarne, więc nie wiem, który to liniowy, a który neutralny :P To jednak nie problem ;) W tym sklepie mają 3 różne filtry do mojego modelu, więc sam już nie wiem, jak te parametry są dobierane. W moim egzemplarzu jest jeszcze inny i szczerze mówiąc, to niewiele rozumiem z jego oznaczeń, ale dzięki. Zamówię ten ze strony ;)
  • Poziom 38  
    Łączysz brązowy z jednym czarnym a niebieski z drugim czarnym i pralka działa. Przy przewodach czarnych nie musisz się zastanawiać, który z niebieskim a który z brązowym.
    Bardzo rzadko się zdarza by nie zachowanie biegunowości ma wpływ na prawidłowe działanie pralki a gdyby się tak zdarzyło to zamieniasz tylko przewody.
    Co do filtra PZ to nawet gdybyś kupił z pralki Amica to spełni swoją rolę byle by kostki pasowały do gniazd i mocowanie filtra do obudowy urządzenia.
    Po prostu zamów filtr dedykowany do Twojej pralki w najbardziej przystępnej cenie.