Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Falownik Solar Edge SE5K sygnalizuje awarię

20 Paź 2019 18:18 183 6
  • Poziom 9  
    Witam. Olsztyn 20 X 2019r.
    Mam fotowoltaikę od 29 maja br. Są to 23 panele 285W, falownik Solar Edge SE5K. Nowy model, bez wyświetlacza, tylko 3 diody sygnalizujące pracę systemu. Problem polega na tym, że instalator dostarczył mi instrukcję na starszy model. Nowa instrukcja jest niedostępna.
    Normalną pracę sygnalizują dwie ciągle świecące się diody, niebieska i żółta. Dziś ok godz. 13.30 włączyła się trzecia czerwona. Z tym, że tylko żółta migała. Aplikacja Solar Edge na pc i tablecie pokazały, że system nie produkuje prądu, moc 0 W, a kWh nie przybywało. Zakładka "Awaria" nic nie sygnalizowała.
    Ponieważ do tej pory czerwona nie odzywała się, uznałem to za sytuację awaryjną, więc wyłączyłem
    falownik.
    Może ktoś z kolegów ma nowszą instrukcję i mógłby mi coś poradzić. Zainwestowałem trochę kasy, a fabryka stoi. Instalator w weekendy nie pracuje. Infolinia Solar Edge'a każe się łączyć z działem technicznym, ale nie podaje namiarów.
    Rano będę się łączył z instalatorem i jeszcze raz poproszę o aktualną instrukcję.
    Teraz jeszcze raz włączyłem falownik i wygląda, że pracuje jak po zachodzie słońca. Dioda niebieska, światło ciągłe, żółta, miga co 5 sek. Czerwona nie świeci. Jest po 18oo, czyli koniec pracy fotowoltaiki.
    Może coś się zresetowało. Pozdrawiam Czesław
  • Fabryka prądu
  • Poziom 39  
    czesterw napisał:
    wyłączyłem falownik.

czesterw napisał:
    Teraz jeszcze raz włączyłem falownik

I to trzeba było zrobić z odstępem kilku, kilkunasto minutowym. Być może był jakiś zanik zasilania (chwilowy) i coś się w falowniku zawiesiło i potrzebował właśnie takiego resetu.
    Oczywiscie wykonawca powinien dostarczyć Ci aktualną instrukcję.
  • Fabryka prądu
  • Poziom 9  
    Tak właśnie zrobiłem. To był chwilowy zanik zasilania jednej fazy. Instalację parteru mam starą, jedna faza leci na oświetlenie a druga na gniazdka. A widocznie zasilanie falownika leci z trzeciej fazy. Brak aktualnej instrukcji opóźnił wykrycie usterki i stratę ok 8 kWh, bo była ładna pogoda.
    Tematu nie zamykam, bo może ktoś ma, lub wie skąd ściągnąć aktualną instrukcję.
    Pozdrawiam Czesław
  • Poziom 9  
    Adam-T.
    Serdecznie dziękuję za informację i przesłanie mi instrukcji. Szukałem po internecie (wstyd powiedzieć ile godzin)
    i nie udało mi się dotrzeć do tego pliku. No, ale tu próbuję usprawiedliwić się swoim wiekiem i poważnym uszkodzeniem wzroku. Dopiero po przeczytaniu PW znalazłem ten mały załącznik pdf.

Adam,jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Dodam tylko, że pełna nazwa tego falownika a właściwie kod producenta to SE5K-RW0TEBNN4. Można też szukać jako "SE5K SetApp". Może się to w przyszłości komuś przydać przy szukaniu instrukcji w j. polskim.
    czesterw napisał:
    Serdecznie dziękuję za informację i przesłanie mi instrukcji.

Nie ma za co.
    czesterw napisał:
    Tematu nie zamykam, bo może ktoś ma, lub wie skąd ściągnąć aktualną instrukcję.

Teraz to chyba już można zamknąć. 😉
  • Poziom 9  
    Witam.
    Właściwie temat częściowo rozwiązany, bo dzięki pomocy Adamowi-T znalazłem instrukcję do mego
    falownika w j. angielskim. Sądzę, że instalator nie czuje się w obowiązku dostarczenia właściwej instrukcji.
    Ale wymaga od klienta podpisania zobowiązania,że nie przestrzeganie instrukcji skutkuje utratą gwarancji.
    Ciekawe, co w razie awarii powie Sąd Rzeczypospolitej Polskiej. No, ale póki co jest OK.
    Jak na razie próbuję, przy pomocy Google-tłumacz, przetłumaczyć instrukcję. Jeszcze raz dziękuję Adamowi-T za pomoc. Czesław z Olsztyna.