Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Początki programowania a ciężki projekt do ugryzienia. Plany z CSharp i Bazą SQL

brayanek7 23 Oct 2019 11:56 846 37
    PRL
    Level 40  
    Quote:
    Czy ktoś może mi doradzić od czego zacząć naukę ?

No więc właśnie od tego, co napisałem.
    brayanek7
    Level 17  
    AdamFilipek wrote:
    Wystawiają fajnego pdfa, gdzie wszystko jest napisane - kiedy trzeba użyć procedury składowanej, a kiedy można dać zwykłego inserta z zachowaniem pewnych warunków:

Link

Jest też forum gdzie można znaleźć trochę informacji:

Link

C# jak najbardziej się do tego nadaje.

Dostęp do dokumentacji miałem, dziękuję za link do forum. ( Pomocne)

Dodano po 2 [minuty]:

Janusz_kk wrote:
    Dziwisz się? bo ja nie, chyba już uświadomiliśmy mu że porywa się z motyką na słońce.
    A wracając do bazy to dostęp z boku poza mechanizmami programu może być złym pomysłem,
    pozostaje jeszcze pytanie na jakim sgl-u to chodzi, bo z tego wyniknie gdzie jest logika bazy,
    w bazie czy w programie jak baza prosta.

Każdy chyba kiedyś od czegoś zaczynał ?
    Jeżeli ma Pan zniechęcać ludzi do takiego działania ( rozwijania się ) to wolałbym aby Pan w ogóle nie komentował moich postów.
    Pozdrawiam.
    Miłego Dnia.
    User removed account
    Level 1  
    Janusz_kk
    Level 34  
    brayanek7 wrote:
    Każdy chyba kiedyś od czegoś zaczynał ?

Zgadza się, pisałem małe proste programy, jeszcze w cliperze.

brayanek7 wrote:
    Jeżeli ma Pan zniechęcać ludzi do takiego działania ( rozwijania się )

Ależ rozwijaj się, tylko uświadamiam Ci że pakujesz się w bagno po uszy, nie masz doświadczenia to jeszcze
    o tym nie wiesz.

brayanek7 wrote:
    to wolałbym aby Pan w ogóle nie komentował moich postów.

Możesz sobie nie życzyć, ale jeszcze mi podziękujesz.
    User removed account
    Level 1  
    Dotnetvb
    Level 18  
    Autorze jakie masz doświadczenie z relacyjna baza danych? Rozumiesz jak taka db działa, znasz pojęcia procedura, trigger, rollback? Jeśli tak to może i dasz radę, jeśli nie to trzeba od tego zacząć poznać podstawy bazy danych, a następnie do programowania opartego o bazę danych, bezpośrednio czy też przez API gotowego rozwiązania
  • Helpful post
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Z racji pełnionej funkcji obserwuję rozwój wątku i widzę, że ucieka nam sedno.

Swego czasu (taak, to już kilkanaście lat temu) pracowałem w branży kas fiskalnych i liznąłem nieco temat czytników, wag, inwentaryzatorów, programów magazynowych, systemów sprzedaży, przepisów fiskalnych, etc.

Z tego co pamiętam w WF-MAG (poprzednia nazwa WAPRO-MAG) nigdy nie było większych problemów z zainstalowaniem czytnika, a sam program posiada obsługę takowych. Nie chcę robić reklamy, ale w ofercie firmy wszystko jest opisane Link
    Obsługa magazynu spełnia wszystkie wymogi poruszane w tym wątku.

Do rzeczy... Mamy tu dwa zagadnienia:
    brayanek7 wrote:
    Planuje napisać plugin
    oraz
    brayanek7 wrote:
    Czy ktoś może mi doradzić od czego zacząć naukę?

Pierwszą sprawę pozostawmy ambicji autora. Chce napisac plugin? OK. Czy jest rzeczywiście potrzebny? Dla autora to nie gra roli, a jednak sporo wypowiedzi skupia się wokół tej kwestii.

Co do drugiej części. Nie jestem pewien czy autor ma na myśli integrację z modułem 'magazyn' (jest to w ogóle możliwe?), czy po prostu uzyskanie dostępu bezpośrednio do plików baz danych programu. I tu
    PRL wrote:
    Chodzi o zachowanie spójności danych. Żeby czasami baza się nie rozjechała po naszych zabiegach
    z czym absolutnie się zgadzam. Jako młody serwisant sam próbowałem "poprawiać" stany magazynowe w bazach WF-MAG i wiem czym to się skończyło ;)

Pewnie nie tylko ja jestem ciekaw, czy "urodzi się" tutaj coś pożytecznego, ale jednocześnie apeluję o wypowiedzi stricte dotyczące rozwiązania/rozwiązań oczekiwanych przez autora.
  • Helpful post
    Dotnetvb
    Level 18  
    Chyba tutaj jest odpowiedź:
    Wariant PRESTIŻ PLUS wyposażony jest dodatkowo w:

Tabele dodatkowe - moduł ten umożliwia tworzenie dla wybranego „obiektu” systemu, na przykład: firmy, magazynu, kontrahenta, pozycji asortymentowej, rozrachunku itp. nieograniczonej ilości tabel dodatkowych z dowolną ilością pól w praktycznie każdym formacie. Pozwala to w sposób nieograniczony rozbudować strukturę przechowywanych danych o tych obiektach. Tabele dodatkowe są w pełni obsługiwane przez system, tzn. po utworzeniu do pozycji asortymentowych tabeli dodatkowej z numerami katalogowymi zamienników, można wyszukać wszystkie zamienniki posiadające odpowiedni numer katalogowy stosując standardowe mechanizmy programu;
    Gniazda rozszerzeń - moduł umożliwia tworzenie i dodanie do systemu własnych procedur obsługi zdarzeń, oprogramowanie własnych operacji lub nawet oprogramowanie obsługi całych modułów funkcjonalnych

Z tego opisu przypomina mi edytor makr w ms Access, nie wymaga to chyba znajomości języków programowania :

https://www.wapro.pl/dokumentacja-erp/mag/gniazda_edytor.htm