Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mam Renault Megane II z 2005. - pukanie pstrykanie przy skręcie

danus72 21 Oct 2019 15:53 1269 7
    danus72
    Level 10  
    Witam. Mam Renault Megane II z 2005. automat DP0.
    W 2011 zasięgałem rady co do wymiany oleju w skrzyni. Prawdopodobnie dzięki tym radom auto jeździ do dziś bez większych problemów.
    Niestety jakiś tydzień temu zaczęło coś pukać, pstrykać ( dziwny metaliczny dźwięk
    przypominający zużyty przegub ale bardziej pstrykanie sprężynujących blaszek).
    Mój mechanik stwierdził że to przegub i go wymienił. niestety po zdjęciu auta z podnośnika nic się nie zmieniło. Mam nawet wrażenie że się nasila.
    Rzecz dzieje się tylko przy skręcie w prawo i pod obciążeniem bo na podnośniku tego nie robił. Mechanik stwierdził że to początek końca skrzyni biegów ale On automatami się nie zajmuje. Radził rozejrzeć się za jakąś nie zepsutą to wymianę całości mi zrobi.
    Powiedzcie proszę co o tym sądzicie, bo pakowanie jakichś X tysięcy PLN w tak leciwe auto mija się z rozsądkiem. A może jest możliwość przekładki na manuala?

Z góry wielkie dzięki
    freebsd
    Level 39  
    Może łożysko amortyzatora?
    jurekk55
    Level 36  
    Do sprawdzenia sprężyny i łożyska mcpersonów.
    DanxSG
    Level 8  
    A może coś ze sprężyna, nawet jakieś pęknięcie u góry bądź u dołu powoduje taki efekt. Zobacz sam mniej więcej czy auto też równo stoi.
    freebsd
    Level 39  
    O, fakt - w Renault oryginalne sprężyny pękają. Do sprawdzenia.
    danus72
    Level 10  
    Dzieki za podpowiedzi ale:
    - pukanie ,pstrykanie tylko przy kręcących się kołach
    - tylko w prawo
    - tylko pod obciążeniem ( na podnośniku jest cicho)
    dziś nawet sprawdzałem jadąc z górki wrzuciłem N i też pstryka.
    To podobny odgłos jak przegub ale mechanik go wymienił i nic.
    - pstryka stuka przez całą długość zakrętu ( skręcam np. 1/4 obrotu i jadę jakiś czas na tak skręconych kołach to stuka do póki nie wyprostuję)
    Nie wiem. Może są tam jaszcze inne przeguby czy łożyska. On mi wymieniał tylko przy kole.
    DanxSG
    Level 8  
    Są też przeguby wewnętrzne. Jak piszesz że przy kole to zewnętrzne.
    freebsd
    Level 39  
    Felgi masz przeznaczone do tego auta, czy większe? Blaszka zabezpieczająca sworzeń wahacza przymocowana jest stabilnie?