Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pen drive - jak sformatowac na fat 32 - da sie?

20 Wrz 2005 18:18 2159 7
  • Poziom 15  
    witam mam pen drive jest jakis program by sformatowac pen drive na fat 32 ?
    bardzo prosze o pomoc
  • Poziom 39  
    Możesz użyć darmowego ranish partition manager : http://www.ranish.com/part/part244.zip

Jeżeli jednak słabo się na tym znasz poproś kogoś wprawionego , bo możesz narobić sobie bałaganu na twardym dysku .

Włóż pendriva do gniazda , odpal ranisha , wciśnij F5 i popatrz czy wyświetliło ci parametry pendriva . U mnie wygląda to tak :
  • Poziom 15  
    znalazlem ten prog wczesniej ale wlasnie nie umiem sie nim posluzyc

bardzo prosze opisz po krotce jak sie niem posluzyc :) bo niema mi kto pomoc

dzieki
  • Poziom 39  
    Następnie usuń partycję którą masz na pendrivie wciskając przycisk delete , po tym stwórz partycję przyciskiem insert (lub ins ) wybierz fat32 z listy , następnie sformatuj przyciskając F , gotowe .

No tak zapomniałem , że wszyscy mają xp . Może któryś z Twoich kolegów ma 98 :?:
  • Poziom 15  
    no jest maly problem moze dlatego ze mam xp. jak odpale part244.exe to chce tworzyc na dyskietce boot niby ok z tym ze jak odpale dyskietke przed zaladowaniem sys to nie widzi usb
    jest jeszcze part244sim to sie wlacza ale to jest chyba tylko przykladowa symulacja bo co bym nie zrobil to sie nic z pen drive nie dzieje owszem widzi go i moge zrobic jak napisales ale na koniec nic zadnej zmiany niema.

Dodano po 4 [godziny] 52 [minuty]:

ok dzieki dzialalo po 9 no ale niesty wyskoczylo ze mojego pen drive sie nieda na fat 32 zamienic ;(
    pozdrawiam i dziekuje :)
  • Poziom 43  
  • Poziom 15  
    niestety okazalo sie ze ten moj pen drive nie da sie sformatowac na fat32 zadnym prog moze dlatego ze ma tylko 16mb niewiem ale dalem sobie spokuj
    dzieki za pomoc wszystkim
    POZDRAWIAM
  • Spec od komputerów
    FAT32 nie obsluguje partycji mniejszych niz 32MB. Ten system plikow nie ma tu zadnego sensu. FAT16 jest wystarczajacy. Poza tym formatowanie penow na fat32 moze spowodowac ich wadliwe dzialanie.