Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie Radioodbiornika Nice OXIT do Somfy Dexxo Optima

22 Paź 2019 00:34 531 23
  • Poziom 9  
    Cześć staram się podpiąć radioodbiornik Nice do siłownika bramy garażowej Dexxo Optimo. Stąd moje pytanie jak podpiąć kabelki Podłączenie Radioodbiornika Nice OXIT do Somfy Dexxo Optima Podłączenie Radioodbiornika Nice OXIT do Somfy Dexxo Optima

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie połączyć?
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy dasz radę. Musiałbyś sprawdzić łącząc 7 z 11 w napędzie, a następnie zworka z 12. Jeśli napęd ruszy to jest możliwość podłączenia.
    wtedy:
    zworka w napędzie 7z11
    - radia również do 11
    + radia do 8
    k1 radia do 12
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 9  
    Nadal nie otrzymałem tego radioodbiornika więc nie wiem czy nie wycofam się z zakupu... Czy byłby jakiś inny lepszy pasujący do tego silnika bramy garażowej?
  • Poziom 11  
    To zależy jakie piloty chcesz dograc. Może pasować jakiś radioodbiornik od proximy.
  • Poziom 9  
    Mam już piloty nice flor. - bo takie mam do bramy wjazdowej. Dlatego szukałem czegoś co sprawi że będę mógł je również użyć do garażu. Co więcej zależy mi na tym aby podłączyć do obu sterowników (bramy i garażu radioodbiorniki wifi zgodnie z Google home) - zamówiłem takie na alli. - Sonoff inteligentny pilot Wifi sterowania DIY uniwersalny moduł DC5V 12V 32V samoblokujący Wifi wyłącznik czasowy dla inteligentnego domu
    https://s.click.aliexpress.com/e/4x5riQLEj
    W wersji 7-32v bo tam wszędzie chyba 24 v są do zewnętrznych urządzeń. Stąd moje pytanie jak to wszystko podłączyć?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Zasilanie odbiornika z 7 i 8 Dexxo, wyjście NO (w spoczynku otwarte) przekaźnika odbiornika do 11 i 12 Dexxo. Identycznie (równolegle do odbiornika - tzn zasilanie wiadomo, COM Sonoffa do 11 napędu, NO Sonoffa do 12 napędu) podpinasz Sonoffa. Podpięcie Sonoffa do napędu bramy - najprawdopodobniej możliwe tylko podaj typ napędu.
    Jeśli nie zamierzasz się bawić w oryginalne (i drogie) odbiorniki Flor lub Oxi - możesz użyć zamiennika odiornika Flor - np firmy Proxima (np model NMx zgodny z Flor) - ma on od razu zaciski śrubowe i jest b. mały.
  • Poziom 9  
    W końcu dotarł taki

Podłączenie Radioodbiornika Nice OXIT do Somfy Dexxo Optima

Nada sie?
    Ma pełno otworów na kable podpisanych jakby jeden podpis na dwa otwory.
    Nada się - Ant to antena (któryś zacisk to wejście antenki,drugi - ekran przewodu przy użyciu anteny zewnętrznej - niestety nie opisane który jest który, sprawdź podłączając zamiast anteny kawałek przewodu dł 16,5 cm). K1 i K2 (po dwa zaciski) to wyjścia styków NO przekaźników odpowiednio kanałów 1 i 2. Zasilanie - wiadomo.
    Jedna uwaga - ta płytka TO NIE JEST RADIO - to tylko przejściówka umożliwiająca użycie oryginalnego radia NICE jako zewnętrznego - czyli musisz do tego (jeśli nie masz) dokupić odbiornik wpinany systemu Nice Flor czyli "zapalniczkę" Smxi lub Oxi.
  • Poziom 9  
    kotbury napisał:
    Nada się - Ant to antena (któryś zacisk to wejście antenki,drugi - ekran przewodu przy użyciu anteny zewnętrznej - niestety nie opisane który jest który, sprawdź podłączając zamiast anteny kawałek przewodu dł 16,5 cm). K1 i K2 (po dwa zaciski) to wyjścia styków NO przekaźników odpowiednio kanałów 1 i 2. Zasilanie - wiadomo.
    Jedna uwaga - ta płytka TO NIE JEST RADIO - to tylko przejściówka umożliwiająca użycie oryginalnego radia NICE jako zewnętrznego - czyli musisz do tego (jeśli nie masz) dokupić odbiornik wpinany systemu Nice Flor czyli "zapalniczkę" Smxi lub Oxi.

Aha czyli podpięcie antenty nic nie da ? Ok to teraz taniej zwrócić i kupić to co pisałeś czy szukać radia ?
  • Poziom 9  
    Aktualnie próbuje zwrócić ten adapter. W między czasie dotarł do mnie

Który chciałem zamontować również w tej bramie oraz w furtce i stąd moje pytanie - czy jak podłączyłem sobie przycisk w domu zwierający 12v to czy mogę do tego elektrozaczepu dołożyć to?
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Piszesz zagadkami
    Cytat:
    czy jak podłączyłem sobie przycisk w domu zwierający 12v to czy mogę do tego elektrozaczepu dołożyć to?

Tylko się domyślam ale wynika że masz rygiel przy furtce podłączany do zasilacza 12V przyciskiem dzwonkowym w domu. Jeśli tak to owszem - styki NO SonOffa możesz podpiąć równolegle do przycisku w domu.
    Tylko musi to być druga sztuka SonOffa - całkowicie niezależna od tego egzemplarza odpalającego bramę.
  • Poziom 9  
    Rozumiem dokładnie to miałem na myśli - powiem w kontekście czy po ryglu nie cofnie do tego sonoffa i go nie spali. Jak zadziała to chce zrobić takie opcje (otwieranie po wi-fi ) do furtki , bramy wjazdowej i bramy garażowej i tutaj pozwolę sobie wrócić to topicu jak tylko uda mi się wymienić ten adapter na radioodbiornik do nice Flor. rozumiem że tam analogicznie NO sonoffa podłączam równolegle z radioodbiornikiem. I tutaj kwestia napięcia bo brama ma "wyjście 24v" i rozumiem że ten radioodbiornik właśnie z 24 korzysta czy mogę z jednego "wyjścia bramy" podpiąć i ten radioodbiornik i kolejnego sonoffa? Czy to za dużo?
    Poszukaj ile prądu w mA może wydać na wyjście 24V napęd bramy (nie napisałeś jaki), potem sprawdź ile biorą fotki (jeśli masz), ile radio, ile SonOff, dodaj razem - porównaj z tym co może dać napęd bramy i będziesz wiedział.
  • Poziom 9  
    kotbury napisał:
    Piszesz zagadkami
    Cytat:
    czy jak podłączyłem sobie przycisk w domu zwierający 12v to czy mogę do tego elektrozaczepu dołożyć to?

Tylko się domyślam ale wynika że masz rygiel przy furtce podłączany do zasilacza 12V przyciskiem dzwonkowym w domu. Jeśli tak to owszem - styki NO SonOffa możesz podpiąć równolegle do przycisku w domu.
    Tylko musi to być druga sztuka SonOffa - całkowicie niezależna od tego egzemplarza odpalającego bramę.

Proszę jeszcze o informację tylko NO bo mam tam COM i NC (ten nie) ale czy COM też gdzieś podpinam i co z bramą gdzie chce żeby było step by step ?
  • Poziom 9  
    kotbury napisał:
    COM też, czyli np NO pod 16, COM pod 17 (czyli do 2 zacisków start)

16 17 piszesz o sterowniku bramy skrzydłowej nice ? Bo jeśli dobrze rozumiem w Somfy 11 i 12. Dzisiaj siądę do bramy z tym Sonoffem - jeśli zadziała (i wifi chwyci to przemontuje go do bramy garażowej i zamówię 2 dodatkowego (na furtkę i bramę). A z furtka podłączyć NC do rygla (+) i COM do (-) czy do + na transformatorze?
    Jeśli masz pasującą instrukcję do garażówki to podpinaj wg niej - ewentualnie dla sprawdzenia podeślij fotkę listwy połączeniowej.
    Jeśli jeden zacisk SonOffa podpiąłeś do plusa rygla - drugi zacisk do plusa zasilania.
  • Poziom 9  
    Tak wygląda brama wjazdowa:

Rozumiem że:
    zasilenie sonoffa 9, 10,
    COM do 10
    NC (czy NO ) (bo tutaj ma być step by step tak?) do 15

Dodano po 26 [minuty]:

A co do bramy garażowej to w pierwszym poście jest na żywo a z instrukcji tutaj:

Niestety jest tam po programowaniu pilotów itp ale nic np o podłączeniu włącznika ściennego (lub czegoś co bym rozumiał jako typowo zewnętrzny sterownik)

Niemniej jednak rozumiem to jako:
    Zasilanie Somfy 7,8
    COM 8
    NC 11
    Tak?

I w tym samym miejscu Proxima (jak dojdzie):
    Zasilanie Proxima 5,6 do siłownika na 7,8
    Jakiś kabelek w 3 (jako antenka)
    Sterowanie 1,2 gdzieś w siłownik bramy (5,6 ?)
    Co do bramy:
    Cytat:
    Rozumiem że:
    zasilenie sonoffa 9, 10,
    - tak
    Cytat:
    COM do 10
    - nie, do 11
    Cytat:
    NC (czy NO ) (bo tutaj ma być step by step tak?) do 15
    - NO, tak.

Co do garażu:

Cytat:
    Niemniej jednak rozumiem to jako:
    Zasilanie Somfy 7,8
    - tak
    Cytat:
    COM 8
    NC 11
    Tak?
    - nie, COM - 11, NO - 12

Proxima:
    Cytat:
    I w tym samym miejscu Proxima (jak dojdzie):
    Zasilanie Proxima 5,6 do siłownika na 7,8
    - tak
    Cytat:
    Jakiś kabelek w 3 (jako antenka)
    - tak, ale nie jakiś tylko w miarę możliwości sztywny, prosty i o długości dokładnie 16,5 cm.
    Cytat:
    Sterowanie 1,2 gdzieś w siłownik bramy (5,6 ?)
    - nie "gdzieś" i nie w 5,6 - ma byś podpięte tam gdzie sterownie z SonOffa, czyli 1,2 z odbiornika do 11 i 12 napędu.
  • Poziom 9  
    Brama działa z Sonoffem a garażowa z Proxima!!! Dziękuje bardzo. Zamówiłem kolejne sonoffy do furtki i garażowej. Ale myślę że tam już sobie poradzę dzięki Twojej pomocy. Jeszcze raz dziękuję za obszerna i dokładną pomoc, szkoda że można dać tylko 3 lajki.
  • Poziom 9  
    Brama działa z Sonoffem a garażowa z Proxima!!! Dziękuje bardzo. Zamówiłem kolejne sonoffy do furtki i garażowej. Ale myślę że tam już sobie poradzę dzięki Twojej pomocy. Jeszcze raz dziękuję za obszerna i dokładną pomoc, szkoda że można dać tylko 3 lajki.

Dodano po 40 [sekundy]:

Przy pomocy kotaburego dokładnie wykonując zalecenia opisane powyżej.