Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Excel VBA odświeżenie danych w kolumnie

22 Paź 2019 09:04 186 1
  • Poziom 4  
    Witam. Mam problem, posiadam makro, które wkleja mi dane z jednego pliku do drugiego pliku w odpowiednie kolumny. W kolumnie AP jest np skopiowane 25 komórek z rzędu i wszystkie są przechowywane jako tekst i pojawia się błąd. Uporałem się z tym już błędu nie pokazuje.

Ale w kolumnie AT, w której są formuły od AT2 w dół :
    =JEŻELI.BŁĄD(WYSZUKAJ.PIONOWO(Feuil1!AP2;Arkusz2!$D$2:$BB$893;49;0);JEŻELI.BŁĄD(WYSZUKAJ.PIONOWO(AP2;Arkusz2!$E$2:$BB$893;49;0);JEŻELI.BŁĄD(WYSZUKAJ.PIONOWO(AP2;Arkusz2!$F$2:$BB$893;49;0);"")))
    (ta formuła jest równoległa do komórek w kolumnie AP)
    jest nieaktualizowana i po odpaleniu makra komórki są puste, dopiero musze wejść w komórek AP2, przytrzymać CTRL SHIFT i strzałke w dół, daje F2 i naciskac CTRL i ENTER i odświeżają się dane.
    Jak to zawrzeć w makrze?
    Bo tego rejestrator makra nie widzi, jakby co to mam automatyczne obliczanie włączone. Próbowałem nacisnąć odśwież dane to jest błąd "Następujący zakres danych nie może być odświeżany: "XYZ" Czy kontynuować odświeżanie wszystkich?" i nic sie nie dzieje jak dam ok.
    Jest to plik, który jest eksportowany do XML i mapy zostały pobrane z innego pliku.
    Dodaje screen, żeby było wiadomo jak to wygląda w arkuszu.
    Dziękuje za pomoc.
  • Poziom 4  
    Poradziłem sobie. Makro odświeża dane w podanym zakresie.

Sub pr()
    Application.Calculation = xlManual
    DoEvents
    For Each mycell In Sheets("Feuil1").Range("AP2").Cells
    mycell.Formula = mycell.Formula
    Next
    DoEvents
    Application.Calculation = xlAutomatic
    End Sub