Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna Gigabyte Z370P D3, aktualizacja biosu.

22 Paź 2019 11:00 354 18
  • Poziom 2  
    Witam.

Panowie mam do was pytanie, zamówiłem sobie płytę główną "Gigabyte Z370P D3 BIOS" oraz "Procesor Intel Core I7 9700K", teraz moje pytanie, czy istnieje jakiś sposób aktualizacji biosu tej płyty głównej gdyby się okazało że jest za starty, czy zostaje opcja tylko załatwienia starszej generacji procesora?

A jeszcze jedno dodatkowe pytanie, czy jest jakiś sposób żeby odczytać jaka jest wgrana wersja biosu jak przyjdzie płyta główna bez wkładania procesora?
  • Poziom 34  
    Witam.

Jaki BIOS siedzi w Płycie zobaczyć po uruchomieniu płyty głównej wystarczy wsadzic procesor (chłodzeniem) i RAM

Gigabyte Z370P D3 (Rev: 1.0 ) BIOS zawsze aktualizujesz do najnowszego. BIOS i sterowniki pobierasz ze strony producenta płyty głównej - https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z370P-D3-rev-10/support#support-dl-driver

Tak dla formalności oprócz firmy i modelu pł. głownej ważne jest tez rewersja pł. głównej, bo płyty na pierwszy rzut wyglądają podobnie to mogą sie róznic np. komponentami elektronicznymi na płycie głównej.

• Pomocny post
    Poziom 26  
    Na kości bios powinna być naklejka z wersją biosu. Jest jeszcze możliwość programowania za pomocą zewnętrznego programatora ale ta opcja jest nieopłacalna. A ostatnia opcja najbardziej rozsądna to oddać płytę do serwisu komputerowego w celu aktualizacji bios często się zdarza że oni mają starsze procesory i zrobią to niemal na poczekaniu.
  • Spec od monitorów
    Ale tam nad slotami RAM (lewa strona od slotów) masz WYRAŻNIE napisane jakie cpu obsługuje

Moderowany przez dt1:

A co miał producent napisać, jeśli w momencie wydania tej płyty generacji 9 nie było jeszcze na rynku? Płyty te po aktualizacji BIOS bez problemu obsługują 9 generację procesorów, tak jak i wszystkie inne płyty z serii 300 projektowane pod 8 generację.

:!: :idea: 8.th Gen., a Twój procesor kupiony jest ....?
    Jest co prawda mowa ,że
    Cytat:
    (F11 bios version [newest] for support 9th gen Intels)
    ... 58 motherboards from GIGABYTE based on Intel’s Z370, H370, B360, and H310 chipsets support Link or Link Intel’s upcoming Core i3/i5/i7 9000-series processors with the latest BIOS (see the whole list in the table below).

Spoiler:
    Intel Z370
    Z370 AORUS ULTRA GAMING WIFI-OP
    Z370 AORUS Gaming 3
    Z370 AORUS Ultra Gaming
    Z370M D3H
    Z370 AORUS GAMING 7-OP
    Z370 AORUS Gaming 5
    Z370 HD3
    Z370M DS3H
    Z370 AORUS ULTRA GAMING 2.0
    Z370 AORUS Gaming 7
    Z370 HD3-OP
    Z370N WIFI
    Z370 AORUS ULTRA GAMING 2.0-OP
    Z370 AORUS GAMING WIFI
    Z370 HD3P
    Z370P D3
    Z370 AORUS ULTRA GAMING WIFI
    Z370 AORUS Gaming K3
    Z370 UD3H
    Z370XP SLI
    Intel H370
    H370 AORUS GAMING 3 WIFI
    H370 AORUS GAMING 3
    H370M D3H GSM
    H370M DS3H
    H370M D3H
    H370 HD3
    H370N WIFI
    Intel B360
    B360 AORUS GAMING 3 WIFI
    B360 AORUS GAMING 3
    B360M AORUS GAMING 3
    B360 HD3
    B360M GAMING HD
    B360 HD3P
    B360M D2V
    B360M D3H
    B360N AORUS GAMING WIFI
    B360M D3P
    B360M D3V
    B360M DS3H
    B360M H
    B360M HD3
    B360N WIFI
    Intel H310
    H310M S2H (rev. 1.0)
    H310M DS2 2.0
    H310 D3
    H310M A
    H310M S2H (rev. 1.1)
    H310M DS2
    H310M DS2V
    H310M H
    H310M H 2.0
    H310M HD2
    H310M S2
    H310M S2V
    H310M S2 2.0
    H310M S2P
    H310N

* :idea: ale jest problem z freezing (zamrażanie obrazu ) w grach
    p.s
    Masz tylko zasilanie VRM na 6-fazach z ISL95866
    Płyta główna Gigabyte Z370P D3, aktualizacja biosu. Płyta główna Gigabyte Z370P D3, aktualizacja biosu. Płyta główna Gigabyte Z370P D3, aktualizacja biosu. Płyta główna Gigabyte Z370P D3, aktualizacja biosu. Płyta główna Gigabyte Z370P D3, aktualizacja biosu.

Ta plyta pracuje tylko z Win10 i Win.8
    *bdb z 8.1 (ver.6.3.9600.17031 (Win8.1 RTM))

Moderowany przez dt1:

Nie tylko, z Linuxem też działa bardzo dobrze.

• Poziom 2  
    Jest już F14 i producent piszę że obsługuje generacje 9 ?
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    producent piszę że obsługuje generacje 9 ?

Pisać to pisze , ale w realu masz tak .. jak pisałem (freezing) obrazu w grach.
    Poza tym procentowa róznica pomiędzy np. i5-8xxxk a i7-9700K (95W) w grach , aplikaacjach to tylko 5-10% (FPS) za to cena....
  • Poziom 2  
    Ale nawet na zegarach fabrycznych będzie freezing ?
  • Red. Komputery FAQ
    Czy to jest gdzieś udowodnione że następują jakieś zamrażania obrazu w grach? Od początku płyta obsługiwała CPU 95W, zresztą taki 8700k czy 9700k to prawie to samo, to czemu miało by coś nie działać? Chyba nikt nie dodawał by OFICJALNEJ obsługi po aktualizacji BIOS skoro procesor nie był by kompatybilny? Jak ma wpływ to że płyta ma tylko 6 faz zasilania lub jaki kontroler przetwornicy tam siedzi??? Część przykładowej twojej wypowiedzi owszem jest pomocna, ale druga część wygląda jak napisana przez bota. Dostosuj informacje do problemu z pierwszego posta. Jak zwykle teoretyzujesz i używasz znalezione przykłady w Internecie jako jakieś wyznaczniki rzeczywistości. Freezy w grach nie koniecznie muszą być tym spowodowane że była 9 gen intela.

Nie da się odczytać jaki jest BIOS, włożysz procesor to się przekonasz czy ruszy. Jak nie ruszy, a w gigabyte chyba nie ma opcji flashback pozostanie skorzystać z usługi serwisu lub po.życzyć procesor poprzedniej generacji.
  • Spec od monitorów
    czytaj odp. #4 i zobacz co masz napisane na płycie
    - jak tak jak pisa łem , to płyta jest "ready for 9th gen." czyli czeka na upgrade Bios dla cpu z "9-tki"

O serii 9 z Link_ anandtech
    * dużo wiecej info. o "9th " Link

p.s
    Płytę masz u Siebie.
    Masz manual do tej MB , jak nie to czytaj zał.
    Str.12 o Bios
    BIOS version F4.łyty z 2018 przychodziły z BIOS version F4 (najbardziej stabilna)
    Upgrade cpu Link
    Upgrade BIO with Q-flash Link

Seria "9" z BIOS F10/F12
  • Poziom 2  
    Będę ją miał w poniedziałek napisze, jak włączę jakąś gierkę lepszą czy to występuje bios, zaktualizuje do najnowsze wersji F14.
  • Spec od monitorów
    A gdzieś kol. "wynalazł" tę F14 i co ona poprawia dla tej MB i obsługiwanych cpu ?

p.s
    Znalazłem Link
    - poprawia mikrocody Link
    :idea: :!: Popatrz na zrzuty ekranu co wnosi F10 i F14 z Link_ta płyta i i7-9700k
    - Róznice?

O i7-9700k
    Cytat:
    According to HWInfo, only up to a maximum of 90 watts are used.
    Then the 9700K slips the bar. Otherwise, the Stress test had been over 130 watts...
    Cinebench or Intel Stress Test only 4.1 Ghz or even 3.6 Ghz use.
    ... the Turbo is stressful.

Mikrocody od Intel Update Link

Cytat:
    Intel Microcode updates for the following products (CPUs) have been revised. We recommend that you install this update:
    Valley View
    Cherry View
    Haswell Desktop
    Haswell M
    Haswell Xeon E3
    Gemini Lake*
    Apollo Lake*
  • Poziom 34  
    GOODDAY napisał:
    Panowie mam do was pytanie, zamówiłem sobie płytę główną "Gigabyte Z370P D3 BIOS" oraz "Procesor Intel Core I7 9700K"
    W CPU Support (Lista obsł. procesorów ) Procesor Intel Core i7 9700K z BIOSEM F10 dla Ver: 1.0 pewnie ze możesz wgrać i F12
  • Poziom 9  
    Panowie, wszystko złożyłem na szczęście płyta miała już wersje F13 biosu :), wgrałem sobie Gears of War 5 i nie zauważyłem efektu ,,freezing (zamrażanie obrazu ) w grach" :). Jestem bardzo zadowolony z tej płyty, temperatury płyty to przedział 39-48 stopni :)
  • Poziom 34  
    vista64 napisał:
    wgrałem sobie Gears of War 5 i nie zauważyłem efektu ,,freezing (zamrażanie obrazu ) w grach"

To jesteś zadowalany :D. mówisz. Gears of War 5 to pewnie jakiś nowy tytuł z tych łubu du. Nie ma to jak WoT i obijanie pancerza :shii:
  • Spec od monitorów
    Odpal np. Link_ Prime95 Version 29.8 build 6
    * opcja Link_ FurMark 1.20.8._8/2019

lub Link_ Unigine benchmarks
    lub tego od Intel Link_ IntelBurnTest v2.54
    Spoiler:
    Home Page: http://www.xgamingstudio.com
    Donation : http://tinyurl.com/3jebpqr

Description:
    A program that simplifies the usage of Intel(R) Linpack. Linpack by
    Intel(R) is an extremely stressful program that will put even the most pow-
    -erful X86/X64 CPU in the world at its knees. Load temp under Linpack will
    be up to 22*C higher than the competing software Prime95. This program will
    make usage of Linpack easier and more practical.

Keep in mind, use this program at your own risk. By using this program, you
    agree that neither I nor Intel shall be responsible for including, but not
    limited to: burned up CPU, fried motherboard, spontaneous room temperature
    increase, hair loss, or mental stress.

Xtreme Stress Mode (Right-click the "Start" button) allows unprecedented
    improvement of testing accuracy.
    Note: Xtreme Stress Mode may cause the CPU to heat up more than it
    already does. During testing, Windows may not be usable.
    Benefits of using Linpack:
    1. More accurate than Prime95 Small FFTs/Blend (under x64 OS).
    2. Takes less time to tell if your CPU/RAM is unstable than Prime95 (usually
    something like 8 minutes Linpack vs 40 hours under Prime95).
    3. Use the same stress-testing engine that Intel uses to test their products
    before they are packed and put on shelves for sale.

Benefits of using IntelBurnTest:
    1. Simplifies usage of Linpack.
    2. Real-time output of results to the screen.
    3. Simplifies the process of selecting a test size to use.
    4. Better appearance.
    5. Intuitive interface.
    6. Real-time error checking.
    7. System status acknowledgement.
  • Poziom 34  
    FurMark to jest program testujący (jak działa i jak sobie radzi chłodznie) dla PC z kartami dedykowanymi, a nie platform z zintegrowaną grafiką!!!

FurMark obciąża procesor graficzny na 100% i tu trzeba mieć świadomość co się robi np. zle polożony termopad lub niesprawny wentylator chłodzocy moze trwale uszkodzić element elektroniczny, a przez to karte graficzną .
  • Spec od monitorów
    Ja uzywam tego ost. od intela
    Porównanie i7-9700k vs. i7-8700k w Twojej grze (gears-of-war-5)
    Link

Filmik z użycia gierki: Gears of War 5 : PC i7 9700k Zotac RTX 2060 SUPER Ultra Settings 4K60 Link_ całe 18min.