Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher wv2 - Rozwiązane: nie działający silnik i pulsująca dioda.

22 Paź 2019 13:17 918 2
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,
    widzę na forum, że nie jestem jedyny, który miał problem z myjką do okien Karcher WV2. U mnie było tak. Po myciu okien, wysuszony sprzęt trafił do pudełka. Ok. 2 miesiące poźniej gdy został wyjęty okazało się, że nie działa i szybko miga dioda zasilania. Sprzęt na gwarancji, to pojechałem do serwisu. Serwisant śrubokrętem poprzez otwór pod zbiornikiem na wodę zakręcił wirnikiem i wszystko ruszyło. Okazuje się, że zbyt duży opór wirnika powoduje przestawienie elektroniki w tryb awaryjny. Dał mi też radę, którą chciałbym przekazać. Nie zostawiajcie myjki po myciu okien tak zwyczajnie do wysuszenia. Resztki brudnej wody mogą się zebrać na dole i mechanicznie zablokować wirnik. Pan z serwisu kazał sam korpus włączyć na kilka minut, żeby "wnętrzności" się przewiały, a potem koniecznie naładować. Bateria podczas ładowania wydziela ciepło i to jeszcze lepiej od środka wysuszy. Co w efekcie pozwoli uniknąć takich awarii. Mam nadzieję, że kilku osobom pomogłem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Uratowałeś mnie przed linczem przez żonę. Nawet nie wiedzieliśmy, że ta myjka się rozbiera i jest dobre dojście do zbiornika no i tego wirniczka :-) Dzięki!
  • Poziom 2  
    Dzieki Twojej podpowiedzi uruchomiłe. Działa . Bardzo dzięki. Pozdrawiam