Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Philips GC9620 - Nie działa pompka, nie podaje wody.

22 Paź 2019 14:13 219 5
  • Poziom 34  
    Witam. Jak w temacie. Pompa podłączona bezpośrednio do zasilania działa. Triak sprawny BT168 (7011). Co jeszcze sprawdzić? Wygląda na brak sygnału z mikrokontrolera. Jest jescze czujnik pozimu wody na baniku. Jak go sprawdzić? Miernik nie wskazuje niczego. Lub jak zasymulować jego działanie jeżeli jest uszkodzony. Dodam że uszkodzony jest jeszcze elekozawór, który ma przebicie do masy. Temu go zdemontowałem.
    Philips GC9620 - Nie działa pompka, nie podaje wody.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Hello !
    Please measure the signal with an oscilloscope.
    Apply an ohmic resistor equal to the resistance of the solenoid valve to the connection point.
    It should have the same resistance value as the solenoid valve.
  • Poziom 34  
    Dziękuje bardzo kolego. Naprowadziłeś mnie na to że pompka nie zadziała jeśli mikrokontroler nie zobaczy cewki, a raczej rezystancji elektrozaworu. Wstawiłem tam żarówkę 230V 60W i pompa zaczeła po chwili pracować. Czyli czeka mnie tylko wymiana elektrozaworu.
    Ale zastanawiam się nad kupnem samej cewki, bo zawór działa, ale nie potrafię znaleść identycznej. Czy ktoś zna zamiennik? Jeżeli nie, zakupie cały elektozawór.
    Wygląda tak:
  • Poziom 34  
    Nie znalazłem samej cewki. Zamówilem w north cały elektrozawór.
  • Poziom 34  
    Po wymianie elektrozaworu żelazko działa poprawnie.