Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić inwerter solarny 10 kW?

Nowicjusz17 22 Oct 2019 16:05 9402 24
    Nowicjusz17
    Level 3  
    Witam wszystkich. Mam prośbę, potrzebuję kupić jak w tytule inwerter solarny 10 kW. Chciałbym, aby był polecany przez forumowiczów ze względu na jakość i niską w miarę cenę. Jeśli takowe istnieją.😀
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    MichałS
    Level 26  
    Najpierw należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: gdzie będzie zamontowany falownik, czy jest przewidziana rozbudowa instalacji, czy chcemy mieć monitoring, w jakiej technologi wykonane będą panele. Istotna sprawa to w ilu stringach i na jakim kierunku będzie montaż paneli.
    Polecił bym polski ze względu na cenę i support.
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    Nowicjusz17
    Level 3  
    Witam. A więc posiadam 30 paneli 280 W w jednej płaszczyźnie na stronę południową . Konstrukcja na ziemi narazie moc 8.4 kW z zamiarem rozbudowy do 10 kW. Połączone są w dwa stringi po 15 sztuk.
  • Helpful post
    Tech132
    Level 24  
    Jak chcesz coś używanego to polecam Danfoss TLX Pro + 15KW lub FLX 17 KW ,ma trzy MPPT i zapas mocy na rozbudowę .
  • Helpful post
    noja102
    Level 24  
    Kup taki co ma na pewno normę NC RfG , jeśli większy niż 10kWp i zgłosisz rozbudowę to ZE policzy ci opust 0.7 . Używane to mogły być kiedyś naprawiane z jakiś tam powodów ( przepięcie ,zalanie albo całkiem zdrowe ) top firmy te tańsze to Growatt, Afore, Sofar , trochę niżej ale całkiem całkiem obiecujące GoodWE , Solax , mercedesy SMA ,Fronius, Huawei, Ale ja polecił bym Lumela Polski z Zielonej Góry,
    PS
    Zaraz mnie objadą
    Nowicjusz17
    Level 3  
    Dzięki za podpowiedź. A ten Polski to jakiś sprawdzony sprzęt?
    noja102
    Level 24  
    A inwertery Chrl to niby jaki produkt ? z 15-to letnią tradycją, nawet Fronius produkuje od niedawna inwertery PV . Przecież bum na PV zaczoł się niedawno :-)

Dodano po 3 [minuty]:

PS
    Selfa znana jest z produkcji grzałek a Bruk Bet z polbruku , a produkują panele PV
    delir203
    Level 12  
    Polecam Chint POWER u mnie śmiga idealnie .
    Nowicjusz17
    Level 3  
    A ten Chint Power masz o dużej mocy, możesz coś o produkcji napisać. Ja obecnie mam elnixa 8kW moc paneli 8400 W i średnia na słonecznym dniu w tym tygodniu cały dzień słońce-produkcja ok. 33 kW. Oczywiście nowe panele i kąt prawidłowy nachylenia i nie zacienione.
    noja102
    Level 24  
    A ten Elnix to piszczy jak pracuje coś nie tak z nim jaką dał byś mu opinie jako użytkownik , warty ceny?
    Kup używany SMA , STP10000TL albo większy, jeśli masz instalację z przed kwietnia tego roku bez normy NC RfG .
    Nowicjusz17
    Level 3  
    Elnixa kupiłem w kwietniu piszczy i grzeje się w garażu mam ciepło od niego. Na zimę dobrze rokuje.... he he. Cena pewno adekwatna do jakosci. 3800 zł nowy. Tylko nie wiem jak produkcja czy inny sprzęt jest wydajniejszy . Na pv monitorze niestety instalacje o mniejszej mocy maja więcej produkcji kW.
    Jur-ex
    Level 12  
    Ja pod koniec sierpnia uruchomiłem Chint Power'a. 4.5 kW , sprzęt może mało znany w Polsce, ale w Chinach jest to jeden z czołowych liczących się producentów urządzeń tego typu. Żadnego przegrzewanie się. Inwerter bez wiatrakowy, więc bezszelestny i bez piszczenia. Na pewno większej mocy falowniki również są wykonane w tej klasie. Ja osobiście nie znalazłem żadnej jego wady.
    A mało brakowało bym był nieszczęśliwym posiadaczem Elnixa.
    Nowicjusz17
    Level 3  
    Gdzie kupiłeś ten inwerter Chint Power? Ktoś z kolegów może też to użytkuje...
    3301
    Level 29  
    Montowałem taki 4,6 i 4,4 - solidna budowa, ładny kawałek radiatora a cena sporo mniejsza, pracują po ok. pół roku.

Jedynie to nie miały Wi-Fi ale po kabelku mam zdalny podgląd. Jest ok.
    CKCK
    Level 15  
    Witam!
    Bum zaczął sie od niedawna tylko u nas .
    W Eropie zachodniej to już przerabiali.
    Fronius od wielu lat robi falowniki do fotowoltaiki.
    Juz w 2013 kupowałem ich używki .
    Oni szybko zaczęli.
    Pozdrawiam CK
    Jur-ex
    Level 12  
    Nowicjusz17 wrote:
    Gdzie kupiłeś ten inwerter Chint Power? Ktoś z kolegów może też to użytkuje...

Ja kupiłem na naszym portalu OLX, weszły nowe modele, ale gostek kupił chyba końcówkę produkcji. Za 4.6 kW, dwa MPPT, i nówkę zapłaciłem 1399 zł. Nie jest to jakaś mała firma produkująca z Chin, produkują między innymi np kompletne kontenery 3MW do PV.
    Skontaktuj się z nim na tym portalu "Szymon", ma on czasami sprzęt niewystawiony do sprzedaży.
    Nowicjusz17
    Level 3  
    Oki. Dzięki.
    Bakalo
    Level 15  
    Mam Chinta 8kW trójfazowy, ale coś świruje i nie wiem czemu. Sytuacja wygląda tak, że czasami od razu (bez rozpoczęcia produkcji) a czasami po kilku, kilkunastu minutach pracy wywala błąd GridVOutofLim. Rozumiem, że sygnalizuje nieprawidłowe napięcia na którejś z faz, ale wszystkie oscylują pomiędzy 398 a 410V. Generalnie nie wiem co może być przyczyną. Rozumiem, że ustawiacie je w standardzie EN50438 ?
    Będę wdzięczny za każdą sugestię
    noja102
    Level 24  
    I dla tego polecam nawet używane inwertery najlepszych firm SMA Fronius ABB Huawei , tego na rynku jest trochę i co nie którzy z tego forum dają rade pomóc a nawet naprawić .
    SLAWIO
    Level 2  
    Czy jakieś "pewne" używane inwertery około 10 kW - propozycje jestem zainteresowany kupnem. Pozdrawiam
    StanislawKar66
    Level 2  
    Tak jak jeden kolega wspomniał, przy wyborze nie można zapomnieć o tym aby koniecznie posiadał normy NC RfG
    MIrek2345g
    Level 2  
    Tech132 wrote:
    Jak chcesz coś używanego to polecam Danfoss TLX Pro + 15KW lub FLX 17 KW ,ma trzy MPPT i zapas mocy na rozbudowę .

Mam i się sprawdza :)