Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie wzmacniacza audio 15V

22 Paź 2019 17:40 150 8
  • Poziom 9  
    Witam czy ktoś mi pomoże.
    Kupiłem wzmacniacz bluetooth. Zasilany prądem stałym między 8 a 24V.
    Mam 3 powerbanki, podłączając je szeregowo zasilają ten wzmacniacz. Tylko jakoś nie widzi mi się ładować każdego pakietu oddzielnie. Mogę to jakoś ogarnąć z jedną przetwornicą?? Ktoś podpowie? Wzmacniacz ma być w malutkiej kolumnie od kina domowego.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    [quote="kamil220288"]Witam czy ktoś mi pomoże.
    Kupiłem wzmacniacz bluetooth. Zasilany prądem stałym między 8 a 24V.
    Mam 3 powerbanki, podłączając je szeregowo zasilają ten wzmacniacz. Tylko jakoś nie widzi mi się ładować każdego pakietu oddzielnie. Mogę to jakoś ogarnąć z jedną przetwornicą?? Ktoś podpowie? Wzmacniacz ma być w malutkiej kolumnie od kina domowego.[/quote
    Akumulator uzylem z robota sprzatajacego 15V/3000 mAh a laduje go z jakiegos zasilacza laptopowego.Aha jeszcze zasilacz do soundbara Hitachi posiada 15V/3A.
  • Poziom 9  
    Witajcie pomyślałem o takim zestawie.
    Wzmacniacz na tpa3110 z bluetooth. Z zasilaniem mam dwie opcje:
    Pakiet aku 1865 plus przetwornica do 12 v lub
    Akumulator żelowy 12 v.
    Ktoś podpowie.
  • Poziom 39  
    Witam,
    a w czym jest problem ?
    To ma byc wersja przenosna czy stacjonarna?
    - zasilacz sieciowy dostarczajacy powiedzmy 15-20V DC o odpowiednim pradzie zaleznym od mocy
    - zestaw ogniw 18650, z odpowiednia ladowarka, takie uklady do ladowania bez problemu znajdziesz u dalekowschodnich konstruktorow.
    - jezeli chcesz to sa przetwornice jak wspomniales ale kazda przetwornica to straty.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Przenośna. Tak więc jak pisałem w 1 poście. 3 powerbanki połączone szeregowo zasilają wzmacniacz.
    Dokładnie każdy powerbank ma pakiet po 5000mah czyli jest tam kilka Aku 18650 połączonych równolegle.
    Wiem że pojedyńcze aku połączone szeregowo mógłbym ładować poprzez balanser, ale co z taką mieszanka ( 3 pakiety połączone szeregowo a w każdym połączenia równolegle). Czy każdy pakiet potraktować jako jedno ogniwo 18650 i tak podłączyć balanser??
  • Poziom 39  
    Witam,
    na portalach dalekowschodnich znajdziesz co potrzeba, uklady ladowania 1/2/3/4 ogniw polaczonych szeregowo i to chyba jest to o co ci chodzi - szukales ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Szukałem i wiem co podłączyć do ogniw połączonych równolegle.
    Mam 3 akumulatory, każdy o napięciu 3.7 v oraz pojemności xxxx mah i każdy zbudowany z 3 ogniw 18650 połączonych równolegle. Akumulatory połączone są ze sobą szeregowo sumując napięcie.
    I tu nie wiem, mam traktować każdy akumulator jako jedno ogniwo podłączając do balansera??
    Tak naprawdę posiadam 9 ogniw 18650 tylko podzielone na 3 pakiety.
  • Poziom 9  
    Jestem wdzięczny za zainteresowanie lecz do tej pory nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie.
    Balanser podłącza się do ogniw połączonych szeregowo.
    Co mam zrobić z akumulatorem zbudowanym z 3 ogniw 18650 połączony równolegle?? Już trzeci raz próbuje wyjaśnić moje zagadnienie. Mam 3 akumulatory z powerbankow, wszystkie o identycznej pojemności i napięciu. Każdy z nich zbudowany z trzech ogniw 18650 podłączonych równolegle. A znowu te 3 akumulatory podłączam szeregowo aby zasilić wzmacniacz audio. Obecnie każdy pakiet ładuje oddzielnie. Chcę to podłączyć pod jeden zasilacz.
    Balanser używa się do ogniw połączonych szeregowo aby wszystkie lądowały się równomiernie. I czy mogę pakiet 3 ogniw połączonych równolegle potraktować jak jedno ogniwo 18650??