Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wideodomofon Vidi WiFi nie reaguje na przyciski.

michalsk8 22 Oct 2019 18:20 519 6
    michalsk8
    Level 6  
    Witam Wszystkich.
    Kilka tygodni temu kupiłem wideodomofon WiFi. Monitor to: VIDI-MVDP-7M-W, Kaseta to: VIDI-MVDP-D1-C. Zestaw zawiera również dwa zasilacze. Jeden do niezależnego zasilania monitora, drugi do kasety. Połączyłem go zgodnie ze schematem, który dołączam. Urządzenie po podłączeniu nie reaguje na wciskanie przycisków, które są na monitorze. Czasem zdarzy się, że zareaguje, ale po kilkunastu sekundach. Po czym urządzenie zaczyna wydawać głośny dźwięk i nic poza tym. Czasem pojawi się obraz z kamerki. Odesłałem już urządzenie w ramach gwarancji. Po czym trafiło do zewnętrznego serwisu (Genwey). Po kilkunastu dniach zadzwonił do mnie serwisant, który stwierdził, że urządzenie jest w pełni sprawne i, że na pewno źle wykonałem połączenia. Połączyłem ponownie i nadal to samo. Patrząc na załączony schemat podłączyłem wszystko poza elektrozaczepem (narazie). Szary przewód zmostkowałem z czarnym, potem rozłączyłem mostek - dalej to samo. Patrząc od dołu na schemat: Biały z monitora połączyłem z białym z kasety, jeden z dwóch czarnych z kasety połączyłem z czarnym z monitora, żółty z monitora z żółtym z kasety, niebieski z monitora z czerwonym z kasety, potem zasilanie + do +, - do -.
    Czy w moim połączeniu jest gdzieś błąd?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Michał.

Wideodomofon Vidi WiFi nie reaguje na przyciski.

• Helpful post
    suworow
    Admin of Property security
    michalsk8 wrote:
    Po czym trafiło do zewnętrznego serwisu (Genwey)

Genwey jest " producentem tej marki"
    Po kolei
    Trochę dziwne wydaje się to, że +12 po stronie monitora oznaczone jest kolorem niebieskim warto dopytać czy tu nie jakiegoś błędu.
    Czy próbował kolega całe urządzenie złożyć na tz stole przy użyciu krótkich ( max kilku metrowych ) kabli. Wykluczy kolega w ten sposób spadki napięć, błędy przy podłączeniu, uszkodzenie okablowania.
    Czy sprawdzane były same zasilacze, mierzone było np napięcie pod obciążeniem
    ?
    michalsk8
    Level 6  
    Mam właśnie podłączony sprzet na krótko. Zasilacze w porządku. Podłączyłem też inne zasilacze i efekt taki sam. Serwisant też właśnie mówił żeby czerwony połączyć z niebieskim zgodnie ze schematem. 🤔
  • Helpful post
    suworow
    Jak reaguje monitor z podłącznym tylko zasilaniem, bez przewodów do stacji bramowej?
    Mierzone było napięcie na zasilaczach w chwili wciskania przycisków na monitorze?
    michalsk8
    Level 6  
    Nie zmierzylem napięcia w momencie przyciskania przycisków. Sprawdzę to jutro. W każdym razie jak podłączyłem sama kasete wszystko wyglądało ok. Następnie podłączyłem tylko monitor i było słychać dźwięk przycisków jak naciskalem. Potem na podłączonym zasilaniu monitora podłączyłem zasilanie do kasety i przez chwilę było ok. Tylko jak naciskalem przycisk rozmowy albo przycisk podglądu z kamery znowu pojawił się wysoki dźwięk. Nie wiem może kaseta i monitor są zbyt blisko? Następnie po kilku minutach domofon zaczął sam dzwonić.
  • Helpful post
    suworow
    michalsk8 wrote:
    Tylko jak naciskalem przycisk rozmowy albo przycisk podglądu z kamery znowu pojawił się wysoki dźwięk. Nie wiem może kaseta i monitor są zbyt blisko?

Oczywiście że mogą się sprzęgać. Ale to nie tłumaczy braku obrazu, czy tego że sam dzwoni.
    michalsk8
    Level 6  
    Witam ponownie,
    Temat zamykam. Wadliwe działanie sprzętu było spowodowane tym, że przycisk, który jest w tylnej części panela bramowego nie był dociśnięty. Mój błąd. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Raz jeszcze dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Michał.