Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie 3,3V do pilota od centralki alarmowej

20 Wrz 2005 19:03 722 2
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam kilka elementow koder, nadajnik itp ktore chcialbym wpakowac sobie do pilota (maly do centralki alarmowej), uklady te zasilane sa napieciem 3,3V :(, problem z tym ze wiekszosc pilotow ma miejsce na male "paluszkowe" baterie ktore wystepuja w odmianie 12 i 6V. Napisze jeszcze ze w pilocie sa 2 przyciski, a przycisniiecie powoduje ustawienie innego wejscie do kodera. Moje pytanko: w jaki sposob uzyskac te 3,3V, moglby byc jakis prosty dzielnik napiecia z tym ze klawisze znajdowac powinny sie chyba za dzielnikiem wiec bedzie mi on pobieral prad, moze jakis stabilizator o bardzo malym poborze pradu? Jakie sa wasze propozycje?
  • Poziom 38  
    Josli chodzi o konwertery DC/DC (male straty) to wklep w googlu "dc-dc converter 3.3V" i znajdziesz mnostwo. Tylko wg. mnie nie ma sensu pakowac takiej przetworniczki do pilota.
    Zgaduje, ze oba przyciski zalaczaja zasilanie do ukladow pilota? To moze za przyciskami dac po diodzie Zenera na 3.3V poprzedzonej szeregowym rezystorkiem?
  • Poziom 14  
    O chyba z tymi diodkami Zenera to bardzo dobry pomysl, czyli potrzebuje 2 diody dla kazdego z przyciskow i chyba przydaly by sie jeszcze jakies 2 diody prostownicze aby oddzielic sygnal na wejscie kodera, tzn aby wcisniecie przycisku nie powodowalo stanu wysokiego na obu wejsciach kodera naraz.