Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migające żarówki Edisona po wymianie ze zwykłych na zamiennik led.

wojt119 22 Oct 2019 21:43 966 7
 • #1
  wojt119
  Level 2  
  Cześć, zwracam się do Was z prośbą o pomoc ponieważ nie mam już pomysłu co to może być. Mianowicie po około dwóch latach nasze żarówki dekoracyjne "EDISONA" zaczęły mrugać tak jakby już się miały kończyć, były to żarówki starego typu, nie led. Poszedłem więc do sklepu i kupiłem komolet tym razem ledowych z castoramy ich marki i jakie było moje zdziwienie jak je wkręciłem i okazało się że migaja jeszcze bardziej niż te stare. I teraz się zastanawiam czy stare żarówki się faktycznie kończyły i dlatego migały a nowe ledowe są tanie i migają? Dodam że jak wkręcam do oprawek gdzie są żarówki ozdobne białą żarówkę led to nie miga . Czytałem już o jakimś kondesatorze do eliminowania rozbłysków ale to mi nie pasuje trochę do mojego problemu. Ma ktoś pomysł co to może być?
 • #2
  Sokal2
  Level 17  
  Witam, kondensator włącza się do obwodu żarówki jeśli rozbłyski są podczas gdy włącznik oświetlenia jest w pozycji "wyłącz" a posiada on kontrolkę w postaci led lub neonówki. Jeśli sytuacja jest inna od przedstawionej to należy szukać gdzie indziej przyczyny.
 • #3
  wojt119
  Level 2  
  Zwrócę dzisiaj te tanie żarówki i kupie nowe droższe i zobaczę czy problem ustanie. Mieszkanie jest nowe i wszystko działało więc z instalacją chyba wszystko ok, lampe też rozbierałem i nie ma śladów przegrzania czy luzów na kostce, chyba że w samej oprawce ale nie moge jej wyjąć.

  Dodano po 11 [godziny] 34 [minuty]:

  Niestety jest to samo. Możliwe jest to że niektóre żarówki normalnie działają a inne nie ?
 • #4
  Sokal2
  Level 17  
  Jaki włącznik światła klasyczny czy ze ściemniaczem i/lub z dodatkowym sterowaniem?
 • #5
  jacekko63
  Level 31  
  Czy wyłącznik jest podświetlany? Jeżeli tak to są 2 sposoby; wymontować podświetlenie wyłącznika lub dołążyć kondensator.
 • #6
  Sokal2
  Level 17  
  Nadal nie wiemy czy chodzi o "mruganie" na włączonym czy na wyłączonym oświetleniu, można się jedynie domyślać...
 • #7
  wojt119
  Level 2  
  Mrugają na włączonych. Włącznik nie ma podświetlenia.
 • #8
  karolark
  Level 42  
  wojt119 wrote:
  Mianowicie po około dwóch latach nasze żarówki dekoracyjne "EDISONA" zaczęły mrugać tak jakby już się miały kończyć, były to żarówki starego typu, nie led.


  Skoro tradycyjne żarówki migają to nie jest ich wada/uszkodzenie tylko złe styki w intalacji i od jej kontroli trzeba zacząć.