Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migające żarówki Edisona po wymianie ze zwykłych na zamiennik led.

wojt119 22 Oct 2019 21:43 966 7
    wojt119
    Level 2  
    Cześć, zwracam się do Was z prośbą o pomoc ponieważ nie mam już pomysłu co to może być. Mianowicie po około dwóch latach nasze żarówki dekoracyjne "EDISONA" zaczęły mrugać tak jakby już się miały kończyć, były to żarówki starego typu, nie led. Poszedłem więc do sklepu i kupiłem komolet tym razem ledowych z castoramy ich marki i jakie było moje zdziwienie jak je wkręciłem i okazało się że migaja jeszcze bardziej niż te stare. I teraz się zastanawiam czy stare żarówki się faktycznie kończyły i dlatego migały a nowe ledowe są tanie i migają? Dodam że jak wkręcam do oprawek gdzie są żarówki ozdobne białą żarówkę led to nie miga . Czytałem już o jakimś kondesatorze do eliminowania rozbłysków ale to mi nie pasuje trochę do mojego problemu. Ma ktoś pomysł co to może być?
    Sokal2
    Level 17  
    Witam, kondensator włącza się do obwodu żarówki jeśli rozbłyski są podczas gdy włącznik oświetlenia jest w pozycji "wyłącz" a posiada on kontrolkę w postaci led lub neonówki. Jeśli sytuacja jest inna od przedstawionej to należy szukać gdzie indziej przyczyny.
    wojt119
    Level 2  
    Zwrócę dzisiaj te tanie żarówki i kupie nowe droższe i zobaczę czy problem ustanie. Mieszkanie jest nowe i wszystko działało więc z instalacją chyba wszystko ok, lampe też rozbierałem i nie ma śladów przegrzania czy luzów na kostce, chyba że w samej oprawce ale nie moge jej wyjąć.

Dodano po 11 [godziny] 34 [minuty]:

Niestety jest to samo. Możliwe jest to że niektóre żarówki normalnie działają a inne nie ?
    Sokal2
    Level 17  
    Jaki włącznik światła klasyczny czy ze ściemniaczem i/lub z dodatkowym sterowaniem?
    jacekko63
    Level 31  
    Czy wyłącznik jest podświetlany? Jeżeli tak to są 2 sposoby; wymontować podświetlenie wyłącznika lub dołążyć kondensator.
    Sokal2
    Level 17  
    Nadal nie wiemy czy chodzi o "mruganie" na włączonym czy na wyłączonym oświetleniu, można się jedynie domyślać...
    wojt119
    Level 2  
    Mrugają na włączonych. Włącznik nie ma podświetlenia.
    karolark
    Level 42  
    wojt119 wrote:
    Mianowicie po około dwóch latach nasze żarówki dekoracyjne "EDISONA" zaczęły mrugać tak jakby już się miały kończyć, były to żarówki starego typu, nie led.

Skoro tradycyjne żarówki migają to nie jest ich wada/uszkodzenie tylko złe styki w intalacji i od jej kontroli trzeba zacząć.