Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria piekarnika Gorenje K57364AXG

22 Paź 2019 23:49 222 1
  • Poziom 1  
    Dzień dobry.
    Chciałam się poradzić odnośnie postępowania w przypadku awarii piekarnika.
    Jakiś czas temu przestał dopiekać spody ciast, wszystko było surowe od dołu. Przyjechał więc pan elektromechanik, stwierdził, że dolna grzałka jest przepalona, wymienił ją i za 20 min pracy i grzałkę wziął 250 zł, nie zostawiając przy tym rachunku.
    Zgodnie z zaleceniami po wymianie grzałki włączyłam piekarnik na pół godziny na 100 stopni. Piekarnik niestety wciąż nie działa poprawnie. Włożyłam kilka dni później ciasto i po 40 minutach pieczenia góra-dół (kiedy miało być już gotowe) lało się zupełnie, tylko wierzch był upieczony. Dopiekłam ciasto na programie z termoobiegiem. Wierzch się spalił, ale dół w końcu się dopiekł.
    Pytania:
    1. Co może być przyczyną tego, że nie piecze na ustawieniu góra- dół?
    2. Czy mam prawo reklamować tą "naprawę" i poprosić o zrobienie tego w cenie tamtej wizyty? Jeśli kolejna naprawa będzie kosztowała znów ok. 300 zł, to zaraz okaże się, że lepiej kupić nową kuchnię...

Z góry dzięki za pomoc :)
  • Poziom 39  
    Witam .
    W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy grzeje wymieniona grzałka(czyli dolna),przykładając rękę (oczywiście zachowując ostrożność )w w okolicę grzałki w niewielkiej odległości od niej.Jeżeli grzałka jest zimna ,mimo ustawienia piekarnika grzanie góra -dół,to oczywiście jak najbardziej należy to reklamować.