Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55 cali do 3tys samsung który warto kopić

23 Paź 2019 12:35 726 28
  • Poziom 6  
    Witam. Jestem na etapie kupna tv. Poszukuję czegoś w przedziale cenowym do 3tys 55 cali. Wpadły mi w oko dwa modele samsunga ue55ru7402 oraz ue55ru7442. Czy jest jakaś znacząca różnica w tych tv bo cena tego pierwszego to ok 400zł więcej. Chyba że warto się zainteresować inną firmą?
  • Poziom 9  
    Dołączam się do pytania. Rozważałem te same modele Samsunga, ale facet w sklepie mi namącił i poleca LG. Z drugiej strony dokładając niewiele można już kupić QLED'a.

Porównanie interesujących mnie tv:
    https://www.mediaexpert.pl/produkty-porownanie.html?p=1100777|1342522|1336556#

QLED w fajnej cenie:
    https://www.emag.pl/telewizor-samsung-55-qled...utm_content=17809326&cmpid=60049&711719870050

Moje pytanie co teraz wybrać ?
  • Poziom 6  
    pioroza napisał:
    Dołączam się do pytania. Rozważałem te same modele Samsunga, ale facet w sklepie mi namącił i poleca LG. Z drugiej strony dokładając niewiele można już kupić QLED'a.

Porównanie interesujących mnie tv:
    https://www.mediaexpert.pl/produkty-porownanie.html?p=1100777|1342522|1336556#

QLED w fajnej cenie:
    https://www.emag.pl/telewizor-samsung-55-qled...utm_content=17809326&cmpid=60049&711719870050

Moje pytanie co teraz wybrać ?

Nie byliśmy czasem w tym samym sklepie? Byłem obejrzeć samsunga 7442 na żywo i facet w sklepie powiedział że lepszym wyborem bedzie LG 55SM8200. I faktycznie dużo lepsze kolory no i sterowanie głosowe działa super. Do tego pilot z funkcją myszki tzn pojawia się kursor i jest scroll jak myszce. LG wydaje mi się dyżo lepszym wyborem niż samsung.
  • Moderator RTV Co kupić
    qwertykokos napisał:
    Do tego pilot z funkcją myszki tzn pojawia się kursor i jest scroll jak myszce.

To Magic Pilot, dostępny tylko w LG.
    Działa na zasadzie żyroskopu.

No ale kontrast w 55 calowych LG żenująco słaby. Zgaś światło wieczorem i czerń kompletnie 'wyprana'.... Minusy IPSa :(
  • Poziom 6  
    Pilot działa super. Miałem podobny bajer w samsungu ale był dodatkowy pilot, trzeba było dotykać palcem by pojawił się kursor no i nie było scrolla.
    TV potrzebny mi jest do dwóch rzeczy tzn oglądanie filmów oraz internetu.
    To co Pan poleca bo jak na razie mam te 3 typy czyli:
    Samsung seri 7 czyli UE55RU7442 , RU7472 itp
    Samsung QE55Q60RA
    LG 55SM8200
  • Poziom 9  
    Ja już nie mam pojęcia co wybrać. Oglądałem dziś w sklepie Samsung QE55Q60RA no i zrobił na mnie całkiem niezłe wrażenie. Może poczekam na black friday i będą jakieś wyprzedaże.
  • Poziom 6  
    Tylko moim zdaniem RU8002 bliżej do LG SM8200 a na plus dla LG sterowanie głosowe i pilot. Kurczę strasznie trudny wybór zwłaszcza dla kogoś kto się nie zna. W słępie wszystkie tv wyglądają super...
  • Poziom 9  
    qwertykokos napisał:
    Tylko moim zdaniem RU8002 bliżej do LG SM8200 a na plus dla LG sterowanie głosowe i pilot. Kurczę strasznie trudny wybór zwłaszcza dla kogoś kto się nie zna. W słępie wszystkie tv wyglądają super...

Zgadza się w sklepie wszystkie wyglądają super. Ja się wstrzymuje a Ty kolego jak już kupisz to napisz mi jaki i czy jesteś zadowolony to wtedy kupię taki sam 😁
  • Poziom 6  
    Te tv mają bardzo podobne parametry i obraz. Ja narazie jestem przekonany do LG 55sm8200 ze względu na pilota który jest jak myszka i wybieranie głosowe. Bawiłem się trochę w sklepie i faktycznie tv robi wszystko co powiesz. Mówisz onet. Pl otwiera onet. Mówisz np tytuł piosenki lub zespół otwiera youtuba z tym utworem. Mówisz program 5 przełącza na 5. Jak powiesz np trasa Warszawa - Gdańsk to otwiera mapy google. Bardzo ciekawie to wygląda.
  • sprzedawca - konsultant
    LG jest teraz w specjalnej ofercie i z pewnością należy do najlepszych w klasie.
    Masz jeszcze bardzo dobre modele :
    - TCL 55EC780
    - Philips 55pUS8804
    - Samsung 55Q60
    - Sony 55XG8096
    - TCL 55DC760
    I na dniach wchodzą nowe modele Sharpa 55BL5 z ANdroidem 9,0
  • Poziom 9  
    Ja zdecydowałem się wczoraj na tego Samsunga QLED Q60. Jutro powinienem go mieć i dam znać jak się sprawdza.
  • Poziom 15  
    @pioroza koniecznie daj znać bo waham sie między RU8002 a Q60
  • Poziom 3  
    Mnie sprzedawca w sklepie powiedział, że QLED-y mają fabryczną wadę, która powoduje, że po krótkim czasie z obudowy zaczyna wydobywać się głośne buczenie. Coś wam wiadomo na ten temat?
  • Poziom 9  
    Niestety morele.pl przygrało w ciula i tv dotrze najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek to wtedy zdam relację.
  • Poziom 11  
    Ludwik XVI napisał:
    QLED najlepszy, bo 120Hz.
    Ewentualnie podobny ale tańszy RU8002

Podpinam się, nie chcę zakładać następnego wątku bo z grubsza pasują mi te kryteria wyboru (cena i rozmiar), który z tych dwóch Samsungów (55" UHD TV RU8002 ; 55" QLED Q60R) lepszy, nie interesują mnie żadne gadżety, gadanie z telewizorem, magiczne piloty, smart tv, wifi blututy itp. tylko jakość obrazu i głęboka czerń ! bardzo proszę o poradę.
  • sprzedawca - konsultant
    Przecież za 3999 zł masz Oleda 55"
    Wciąga nosem każdy LCD !
  • Poziom 6  
    Ja w końcu kupiłem LG 55sm8200. Teraz przez weekend jest obniżka w media markt jeśli jesteś w klubie media markt. Zapłaciłem 2550zł.
  • Poziom 19  
    qwertykokos napisał:
    Ja w końcu kupiłem LG 55sm8200. Teraz przez weekend jest obniżka w media markt jeśli jesteś w klubie media markt. Zapłaciłem 2550zł.
    podziel się wrażeniami. Jeśli się jednak tv nie spodobał to też o tym napisz 😁.
    Jak prezentuje się ips przy nocnym oglądaniu i czy te podświetlenie strefowe daje się we znaki? W sklepie mimo mocnego naswietlenia te strefowe podswietlenie bez problemu można było dostrzec pod lekkim kątem.
  • Poziom 9  
    Powiesiłem QLEDa i powiem Wam że jestem mega zadowolony. Ostatecznie wziąłem 49 cali i z odległości 2.5 m ogląda się rewelacyjnie. Jeszcze nie znam wszystkich funkcji ale ciągle się uczę. Pierwsze wrażenie to co to za mały pilot lecz po chwili użytkowania jest bardzo zgrabny i praktyczny
  • Poziom 15  
    Poza tym z tego co widzę to różnica 300zl w cenie, a 300zl za 120Hz nie 60Hz wydaje się małą ceną.
  • Poziom 11  
    LOCOLOCO napisał:
    Przecież za 3999 zł masz Oleda 55"
    Wciąga nosem każdy LCD !

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć OLEDa za 3999 :-)
  • Moderator RTV Co kupić
    Hitachi 55HL9000G był w promocji za te pieniądze.
    Robiony przez Vestela.

Za 4600-4700 masz na promocjach Philipsa OLED 803 z Androidem.
    Np. w Neonecie.