Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange do 20Mb/s a telewizja czy płynnie działa

23 Paź 2019 12:41 192 8
  • Poziom 6  
    Witam. Na wsi brak dostępu do fajnych ofert internetu i tv. U mnie niestety w grę wchodzi tylko orange. Zastanawiam się jak działa połączenie internetu 20Mb/s z telewizją. Czy bez problemu można korzystać z jednego i drugiego jednocześnie? Czy nie tnie się obraz itp? Czy może lepiej brać osobno internet i tv z satelity?

• Poziom 43  
    Generalnie telewizja powinna być przesyłana bez problemów osobnym strumieniem - jednak bez testów można tylko gdybać czy wszystko będzie działać poprawnie.
  • Poziom 6  
    Widzisz nawet nie wiedziałem że tv jest na osobnym strumieniu. Czyli jedyne rozsądne wyjście to skontaktować się z działem technicznym by przetestowali jak to będzie u mnie działać. Dziękuję za informację.

• Poziom 43  
    Oni tego nie przetestują - to Ty musisz udać się do salonu i wziąć sprzęt z odpowiednią usługą na próbę.
  • Poziom 6  
    Problem w tym że to nowy budynek do którego muszą najpierw podciągnąć przewód ze słupa. Nie wiem czy jest taka opcja by to zrobili a ja żebym wtedy wziął sobie sprzęt na próbę. Ale sprawdzę może w salonie coś się dowiem.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Telewizja jest na osobnym strumieniu, a internet na innym ale prędkość obu usług zależna jest od prędkości synchronizacji (stanu, długości linii).
    Kanał FullHd potrzebuje 8-10Mb/s to przy 20 Mb/s nie powinno być problemu, korzystając z jednej usługi na raz.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie ma problemu. Przecież prawie zawsze w takich przypadkach TV jest z satelity. Łącze internetowe jest używane tylko do przesyłania uprawnień, reklam, VoD oraz zbierania danych o użytkowniku (co ogląda, kiedy itp).
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mam kupione Orange 20 mega, jednakże w porywach faktycznie jest max. do 10 mega. Dwa telewizory "chodzą" na tym łączu plus jeden laptop i nie ma problemu. Czy pociągnie więcej TV to nie wiem, ale dwa na pewno.
  • Poziom 6  
    klamot napisał:
    Mam kupione Orange 20 mega, jednakże w porywach faktycznie jest max. do 10 mega. Dwa telewizory "chodzą" na tym łączu plus jeden laptop i nie ma problemu. Czy pociągnie więcej TV to nie wiem, ale dwa na pewno.

Dzięki kolego za informację. W terenie gdzie się przeprowadzam niestety max do 20Mb ale nie ma tam nikogo kto ma internet i tv z orange. Internet maja wszyscy ale tv z satelity.