Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Alcatel Linkzone - całkowity samoistny reset urządzenia

Noelia 23 Oct 2019 15:58 2010 2
 • #1
  Noelia
  Level 6  
  Cześć.

  Mam router Alcatel Linkzone z jednego z popularnych operatorów (mogę napisać jeśli jest to konieczne). Wieczorem normalnie wyłączyłam urządzenie przyciskiem, bo nie zostawiam Interenetu włączonego na noc. Kolejnego dnia po włączeniu okazało się, że hasło dostępowe do urządzenia jest przywrócone do stanu fabrycznego (hasło oczywiście miałam swoje, zupełnie inne niż fabryczne) i żeby się zalogować trzeba było podać pin oraz skrzynka sms została całkowicie wyczyszczona z wiadomości.

  W instrukcji jest napisane, że nawet po przytrzymaniu klawiszy przez ponad 10 sekund, urządzenie powraca do ustawień fabrycznych, ale wiadomości z karty sim nie zostają skasowane. U mnie wiadomości zostały skasowane. Nie ma ich.

  Jak dotąd urządzenie działa od dwóch lata bezawaryjnie. Nie mieszkam w bloku, tylko na wsi (domy oddalone o 50 do 100 metrów). Jest to internet na abonament. Umowa przeszła na bezterminową, ale obsługa klienta często wydzwania, żeby namawiać na podpisanie kolejnej umowy. Mnie to nie interesuje i zastanawia mnie, czy nie jest to jakieś działanie z ich strony.

  Co mogło się stać? Błąd urządzenia? Włamanie na urządzenie? Ingerencja operatora sieci?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  matek451
  Network and Internet specialist
  Jak się bierze Alcatela to trzeba się liczyć ze wszystkim. Ten szajs nie nadaje się do niczego tym bardziej do pracy jako router domowy. Nie ma się nad nim co rozwodzić, włamanie to nie jest, ingerencja operatora też . Sprzęt wart ze 20 zł więc jak coś nie halo to żadna strata. Jaki operator i jak działa na tej zabawce, jakie DL/UL wieczorami, który BTS operatora, z jakich pasm LTE/3G korzystasz, jakie parmetry sygnału na nim?
  Ma wsi jak BTS jest daleko to stosuje się zewnętrzne anteny kierunkowe.
 • #3
  Noelia
  Level 6  
  To jest t-mobile, jak dla mnie działa w porządku, zasięg jest 4G bez kresek lub czasem jedna, DL ok 2,5 MB, ale bywało, że i do 4 skoczyło, UL marny jakieś 0,2-0,3 MB, ale nie uploaduję zbyt wiele, więc nie zwracam uwagi. BTS 2 km w linii prostej z przeszkodami.

  Jeśli to nie włam to ulga i dzięki za odpowiedź. Myślę, że więcej w tym temacie nie potrzebuję.