Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1010 - laser?

20 Wrz 2005 19:43 2400 11
  • Poziom 12  
    zacznę od tego, że strony testowe czy to standard status page lub service status page wychodzą całe upstrzone kropkami - żadnego wyraźnego tekstu czy choćby fragmentu grafiki ... podczas uruchamiania przechodzi poprawnie procedurę testową i ustawia się w [wnioskuję z diód] online ... podczas tej procedury kręci trochę bębnem i próbuje rozkręcić lustro lasera ... tu jednak mam wrażenie, że nie do końca jej to wychodzi, gdyż zaraz po jego starcie przestaje kręcić laserem jakby coś tym nie pasowało mimo iż nadal kończy w pozycji online ... próba wydrukowania strony testowej za pomocą przycisku skutkuje permanentnym stanem printer is receiving data i dalej nic ... wypięcie z płyty czujnika oznaczonego na płycie jako YC10 nie zmienia postaci rzeczy więc wnioskuję, że to może coś z nim ale pewności nie mam ... martwi mnie jeszcze ten laser ... czy aby na pewno działa ... po przepuszczeniu kilku takich zakropkowanych kartek ścieżka papieru nadaje się do ponownego czyszczenia jakby nie naświetlał się bęben i nie zbierał tonera ... prosze o pomoc jak sprawdzić tą drukarkę na podstawie tych objawów ... słabo się znam na kyocerach więc proszę o wyrozumiałość ...

a teraz kręci bębnem i kręci i kręci podczas startu ... i kręci ...

• Poziom 43  
  • Poziom 12  
    nie nie usypuje się poza drukarką ... chociaż zębatki są zabrudzone ... teraz już nie przechodzi w stan online ... tylko kręci na początku i nie może skończyć tego kręcenia
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Cytat:
    zacznę od tego, że strony testowe czy to standard status page lub service status page wychodzą całe upstrzone kropkami - żadnego wyraźnego tekstu czy choćby fragmentu grafiki

W jaki sposob wydrukowales te strony?....wnioskujac z tego co napisales ponizej w swoim poscie....drukarka sie wiesza.

Cytat:
    ... podczas uruchamiania przechodzi poprawnie procedurę testową i ustawia się w [wnioskuję z diód] online ... podczas tej procedury kręci trochę bębnem i próbuje rozkręcić lustro lasera ... tu jednak mam wrażenie, że nie do końca jej to wychodzi, gdyż zaraz po jego starcie przestaje kręcić laserem jakby coś tym nie pasowało mimo iż nadal kończy w pozycji online

Bo tak powinno byc....drukarka po starcie....kreci bebnem i rusza laser....potem wszystko "zamiera" ;) ....zapalajac najwyzsza diode "on-line" zielona :)

Cytat:
    martwi mnie jeszcze ten laser ... czy aby na pewno działa

Wg. mnie dziala :) ....ale moge sie mylic....nie mam drukarki przed soba ;)

Cytat:
    ... po przepuszczeniu kilku takich zakropkowanych kartek ścieżka papieru nadaje się do ponownego czyszczenia jakby nie naświetlał się bęben i nie zbierał tonera

A zmienial kolega niedawno toner....jakies kilkadfziesiat wydrukow temu? ;) ....jesli tak....to stawialbym, ze zmieniles :!: SADZĘ :!: nie toner .....toner do Kyocer w tym modelu....jest tonerem dwuskladnikowym....tzn....pudelko z tonerem zawiera toner+nosnik.....bez nosnika....po kilkudziesieciu wydrukach....ta :!: SADZA :!: ...."wyplucze" dobry toner.....i bedziesz mial niezly kominek w drukarce ;)

Czy w drukarce bylo cos "grzebane" oprocz tego co napisales?

Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Witam

Jestes szybszy od wiatru ;)

jaktotakto napisał:
    nie nie usypuje się poza drukarką ... chociaż zębatki są zabrudzone ... teraz już nie przechodzi w stan online ... tylko kręci na początku i nie może skończyć tego kręcenia

I nie przestanie krecic....gdyz drukarka probuje "dobrac" sobie toner....ciagle stawiam na toner....no ale moze tez byc uszkodzony czujnik toneru....bardzo...bardzo zadko padaja....ale jednak.....ila drukarka ma wydrukow?

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    strony próbowałem drukować wg manuala przytrzymując odpowiednio długo przycisk ready indicator ... co do zmiany tonera to nie wiem i trudno będzie się dowiedzieć w krótkim czasie ... durkarkę otrzymałem z objawami złego pobierania papieru więc w niej "grzebałem" tzn. przeczyściłem wałek odpowiadający za pobór papieru z kasety ... to wszystko i drukarka działała bez zarzutu [kilkanaście wydruków próbnych] ... zawieziono drukarkę na miejsce przeznaczenia i wtedy zaprezentowała znane już objawy ... ile ma wydruków trudno mi też powiedzieć ... pozdrawiam
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Jesli nie bylby to toner ;) .....to proponuje sprawdzic jeszcze ladowanie bebna...z tego co napisales bebna nie rozbierales....wiec raczej nie w samym bebni....ale cos na zewnatrz....sprawdz styki....moze tez byc cos z ladowaniem rolki transferowej....taka rolka...czarna....gabczasta ;) ....moze wyrwala sie z uchwytow?

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    rolka z uchwytów się nie wyrwała ale jest mocno pokryta tonerem ... styki posprawdzałem i wyglądają na dobre ... jak sprawdzić to ładowanie ... co za nie odpowiada i gdzie to jest? ... no i dlaczego cały czas kręci przy starcie tym bębnem ... może to jednak toner lub czujnik?
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

jaktotakto napisał:
    rolka z uchwytów się nie wyrwała ale jest mocno pokryta tonerem ... styki posprawdzałem i wyglądają na dobre ... jak sprawdzić to ładowanie ... co za nie odpowiada i gdzie to jest? ... no i dlaczego cały czas kręci przy starcie tym bębnem ... może to jednak toner lub czujnik?

Rolke wiec trzeba wyczyscic....najlepiej odkurzaczem.....ladowanie najlepiej....najszybciej sprawdzisz.....zatrzymujac drukarke podczas jakiegokolwiek wydruku....po prostu otworz klape :) ....potem delikatnie wyjmij caly modul PU....o sprawdz czy na walku swiatloczulym jest jakis obraz :) .....jesli nie ma....to albo ladowanie....albo toner.....stawialbym na toner ;)

No ale to ty masz drukarke przed soba :)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    dziękuję za dotychczasowe porady ... jeszcze tylko prośba o możliwe postępowanie w przypadku: a) wadliwego tonera, b) problemów z ładowaniem ... dziękuję i pozdrawiam

• Poziom 43  
    wadliwy toner trzeba wymienic i da csie drukarce wyczyścić - musi wypluc to co jej sie nazbierało

problem z ładowaniem zacznij rozwiązywać od sprawdzenia styków
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

W dobrym tonie...byloby odpowiedziec...czy sobie poradziles z drukarka :)

Przynajmiej potomni....by nie zadawali pytan w przyszlosci ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    dzień dobry ... przepraszam, że nie opisałem rozwiązania ... niniejszym prostuję to zaniedbanie ... problem został rozwiązany poprzez ponowne sprawdzenie i poprawienie styków czujników tonera, zarówno tego z przodu jak i tego głębiej w drukarce ... po tych czynnościach drukarka ożyła ... pozdrawiam i przepraszam jeszcze raz za zaniedbanie