Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yamaha AS-701 i pioneer VSX-LX503

ksiry 23 Paź 2019 17:43 132 0
    ksiry
    Poziom 6  
    Zakupiłem niedawno amplituner Pioneera jak w tytule, w domu mam wzmacniacz stereo yamahy (j.w)
    Po podłączeniu kolumn Pioneer grał w stereo dość średnio (nie jestem audiofilem, zazwyczaj nie słyszę większych zmian we wzmacniaczach o podobnej mocy, ale tu Pioneer grał kompletnie jakby był wykastrowany). Wpiąłem Yamahę pod wyjście Pre-out Pioneera, podkręciłem Yamahę na 3/4 na potencjometrze (nie na pełnej mocy - myślałem, że yamaha zostanie "jakby końcówką mocy", podkręcę ją na full i tak zostawię, Pioneer będzie sterował głośnością) i tu niespodzianka... Yamaha gra nieporównywalnie głośniej... połączyłem prawy głośnik do Yamahy, a lewy do Pioneera... Słychać głównie głośnik Yamahy.... (yamaha wciąż wpięta do pre-out pioneera i na 3/4 na pokrętle !)
    Oczywiście test w stereo, bez modyfikacji barwy, w opcji direct. Właściwa impedancja głośników w obu wzmacniaczach.
    Yamaha as-701 - 8 Ω, 20 Hz to 20 kHz, 0.019% THD, Dynamic power per channel (IHF) 8Ω 140 W
    Pioneer
    8 ohms dwa kanały wysterowane, od 20-20 000 Hz ; RMS minimalnie 120 watts na kanał, z nie więcej jak 0,08 % zniekształceń harmonicznych.
    Niby podobnie...
    Pozostawiając Yamahę na 3/4 na pokrętle głośności zrobiłem autokalibrację i ściszył głośniki napędzane przez Yamahę o 12dB...
    Czy może być problem z czułością wejścia Yamahy (wejście CD) i dla tego gra głośniej? Może Pioneer kłamie jak Pinokio ?

Pioneer :
    Poziom wyjścia RCA i impedancja nominalna
    1 V/470 Ω (PRE OUT)
    1 V/470 Ω (SUBWOOFER PRE OUT)
    1 V, 200 mV/470 Ω (ZONE 2 PRE/LINE OUT)
    1 V, 200 mV/470 Ω (ZONE 3 PRE/LINE OUT)
    Yamaha
    Input Sensitivity/Input Impedance
    PHONO (MM) 3.0 mV / 47 k-ohms CD, etc. 200 mV / 47 k-ohms
    Maximum Input Signal (1 kHz)
    PHONO (MM) (0.03 % THD) 45 mV or more CD, etc. (0.5 % THD) 2.2 V or more

(kolumny Klipsch RF-7II)