Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia XZ - Nie włącza się nie reaguje

23 Paź 2019 18:37 171 7
  • Poziom 10  
    Witam

Ze względu że lubię sobie pogrzebać w elektronice i coś naprawić to trafił do mnie na warsztat problematyczny XZ F8331

Ogólnie telefon nie reaguje: ani dioda, ani wibracja, wyświetlacz pęknięty ale cały czas czarny.

Jak go rozebrałem to okazało się że bateria jest całkowicie rozładowana.
    Przy próbie naładowania w normalny sposób są dziwne objawy:
    Kabel do ładowarki wpinam przez Charger Dokora i w momencie gdy podpinam kabel do telefonu to na mierniku wszystko gaśnie, tak jak by było jakieś zwarcie.

Idąc tą myślą odpiąłem taśmę gniazda ładowania w telefonie od płyty głównej i miernik pokazuje wszelkie parametry, więc raczej to ani nie gniazdo ani taśma a coś na płycie.

Postanowiłem naładować baterię zewnętrznie. Wlutowałem kabelki bezpośrednio do + i - naładowałem do 4,3v .
    Tak naładowaną baterię podpiąłem do płyty i próbowałem uruchomić nadal nic, zero reakcji.
    Jedynie po kilku minutach można było wyczuć nagrzaną osłonę na płycie głównej.
    odpiłem baterię poczekałem aż wszystko ostygnie i podpiąłem baterię ponownie.
    Tym razem bez włączania, po kliku minutach sprawdzam czy osłona się nagrzała, nie było można wyczuć zwiększonej temperatury.
    Więc spróbowałem jeszcze raz uruchomić i nagrzanie osłony wystąpiło ponownie.

Jakieś sugestie co mogę dalej zrobić aby zdiagnozować co powoduje problem??
  • Poziom 30  
    Wymienić płytę główną.
  • Poziom 10  
    wow dzięki za pomoc
  • Poziom 34  
    A teraz jak już jesteś pewien że bateria jest naładowana, to jak go podepniesz pod komputer to co wykrywa??
  • Poziom 10  
    nic nie wykrywa. sprawdziłem dla pewności też z inną taśmą gniazda ładowarki niestety nadal nic

zastanawia mnie jedynie czemu płyta nagrzewa się po użyciu włącznika ewidentnie musi być jakieś zwarcie

1 czy pomiar ładowania z odłączoną baterią może dać jakieś konstruktywne wyniki??
  • Poziom 30  
    Nagrzewa bo płyta jest popsuta i nie opłaca się jej naprawiać. W Takich przypadkach płyty się wymienia...
  • Poziom 31  
    winmap napisał:
    Nagrzewa bo płyta jest popsuta i nie opłaca się jej naprawiać. W Takich przypadkach płyty się wymienia...

Wow, kolejna porada na najwyższym poziomie... A jak auto przestanie ci odpalać to mechanik ci wymienia cały silnik, czy jednak szuka uszkodzonego elementu?

CATNIP, Jeśli nagrzewa ci się płyta to pościągaj z niej wszystkie ekrany i sprawdź który element się nagrzewa. Może jest szansa go namierzyć i wymienić.
  • Poziom 30  
    Dałeś ciekawe porównanie z silnikiem..
    Brawo.
    Dla mnie nie ma sensu regemerowania płyt z racji itak padnie po niedługim czasie.