Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór telewizora 55 cali bez smart tv

23 Paź 2019 19:01 186 6
  • Poziom 2  
    Witam, szukam pomocy przy zakupie telewizora w kwocie do 2200 zł. Chciałbym aby telewizor miał 55 cali i to praktycznie jest jedyne moje wymaganie. Nie znam się zupełnie na sprawach związanych z jakością jednak nie jestem zbyt wymagającym użytkownikiem. Jedyne co wiem to, że zupełnie nie zależy mi na płynności działania smart tv i jest ono dla mnie zbędne ponieważ posiadam przystawkę nvidia shield. Telewizorka używam dość sporadycznie do netflixa i youtube i zależy mi tylko na jego wielkości aby kilka osób mogło komfortowo oglądać tv z różnej pozycji w pokoju. Oczywiście mimo to chciałbym wybrać najlepszą okazję jakość/cena. Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc :D

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 22 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 6m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?  4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Kąty są ważne
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z za telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 55 cali
    9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k/HD Netflix
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Nvidia Shield TV
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ---
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Youtube/Netflix ( seriale )
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? --- 
    19. Preferencje co do marki ? ---
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie
  • Poziom 2  
    Hej, dzięki za odpowiedź. Pisząc że kąty ważne mam na myśli to, że na telewizor może patrzeć do 4 osób siedzących na całej długości narożnika (jakieś 3m) nie wiem czy będzie to w tym przypadku odczuwalne bo jak pisałem nie mam pojęcia o telewizorach. Ogólnie byłem dziś rozejrzeć się po sklepach jak wyglądają telewizory np media markt i nic mi to nie dało. Po pierwsze wchodząc tam od razu miałem wrażenie, że 55" jest małe (choć wiem, że w mieszkaniu tak nie jest), a po drugie naprawdę większość modeli świeciła dla mnie podobnie no może poza najwyższymi modelami jednak jak wiadomo inaczej jak wyświetlany jest film skrojony specjalnie pod dany tv.
  • Moderator RTV Co kupić
    Przy 6m od tv, ja bym celował minimum 70 cali, no ale oczywiście to nie Twój budżet.
    55 cali przy tej odległości szału nie zrobi.... Jakość obrazu też zginie w metrach.
  • Poziom 2  
    Trzeba będzie zmierzyć i podam dokładnie bo to wpisałem na oko ale tak może być, ogólnie dopiero wprowadzam się do tego mieszkania więc układ mebli jest do zmian. Podane wartości wpisywałem na chwilę obecną i możliwe że trochę się zmieni. Szczerze mówiąc może jest to głupie myślenie ale naprawdę ma być to telewizor na krótki okres czasu za niewielką cenę. Zależy mi tylko na tym aby wybrać coś co jest w miarę ok w tej cenie.
  • sprzedawca - konsultant
    Na UM 7600 kasy nie wystarczy, ale masz 55UK6500 za 1950 zł