Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] JURA A7 - ERROR 8 + sucha kawa w odpadach, woda na tackę lub pod ekspres

chucku 23 Oct 2019 19:58 2754 4
    chucku
    Level 10  
    Witam
    Od 2,5 roku posiadam ekspres "JURA A7 piano white" w użytku domowym
    a od pół roku zaczęły się z nim problemy, po 2-ch latach oddałem do serwisu bo przestał robić kawę... może nie dopilnowałem odkamieniania.
    Zacząłem częściej go odkamieniać itp.
    Następnie po dłuższej przerwie od problemów, nie zaparzał pierwszej kawy rano, dopiero drugą lub 3-cią. kawa trafiała sucha do pojemnika na odpady, woda pod ekspres lub na tackę na wodę po płukaniu ale wewnątrz ekspresu, poza tym funkcja spieniania mleka również działała jak chciała, para wodna wydobywała się z wnętrza ekspresu. Jednocześnie co jakiś czas zaczął pojawiać się error 8 objawiający się tym, że mechanizm prasujący kawę w zaparzaczu nie był w stanie zejść do samego dołu i po kilku próbach powracał do pozycji wyjściowej i wyłączał ekspres. Sam tego mechanizmu nigdy nie rozbierałem.
    Jakieś pomysły? ktoś z Was miał coś takiego?
    ssss
    Level 36  
    Blad zaparzacza.Trzeba uszczelki powymieniac.I zawor drenazowy
    chucku
    Level 10  
    regeneracja zaparzacza, wymiana zaworu ceramicznego, za tydzień ma wrócić do mnie sprzęt, koszt naprawy 957zł. Mam nadzieję, że nie będzie innych komplikacji, bo jeszcze nie skończyli. naprawę robię w klinice ekspresów
    ssss
    Level 36  
    Rzadko psuje się zawór ceramiczny w tym modelu.
    chucku
    Level 10  
    ekspres wrócił z naprawy, z kliniki ekspresów
    71422 ORING
    70162 ZAWÓR CERAMICZNY
    70175 ZAWÓR DRENAŻOWY
    Naprawa i konserwacja ekspresu

takie pozycje na fakturze.
    ogólnie jura ma drogie części i zawiodłem się na marce, tak drogi ekspres zużył się w ciąu 2,5 roku bardzo mocno.