Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant atmoTEC pro ciśnienie

23 Paź 2019 20:40 264 3
  • Poziom 1  
    Witam mam problem z moim piecem , półtora miesiąca temu zamówiłem fachowca do czyszczenia pieca - wyczyścił skasował ok , 2 dni pozniej piec zaczął buczeć podczas grzania - znów fachowiec wezwany okazało się że wymienniki ciepła do czyszczenia - wyczyścił skasował ok . Teraz kolejny problem z ciśnieniem które samoczynnie rośnie powoli tak powiedzmy 0,1 bar na godzinę , gdy zakręcę całkowicie wodę ciśnienie zaś spada w podobnym tempie , fachowiec był stwierdził że to zawór napełniający po czym wymienił skasował 300zl i problem ten sam nadal występuje !!!! Ktoś ma jakieś pomysły co to moze być ??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Wymiennik płytowy odkamieniał?
    Jeżeli tak - jest szansa że po odkamienieniu wymiennik ciepła "przepuszcza" wodę z obiegu cwu do co. Miałem kilka takich przypadków. Wprawdzie nie w Vaillancie, ale miałem. W sumie w Vaillancie wymiennik jest taki sam jak w innych...
  • Poziom 36  
    krh89 napisał:
    fachowiec był stwierdził że to zawór napełniający po czym wymienił skasował 300zl i problem ten sam nadal występuje !!!!

reklamuj źle wykonaną usługę. W końcu zapłaciłeś za coś co być może nie wymagało wymiany, a usterka nadal występuje. Choć znając życie serwisant nie przyzna się do błędu, a jego udowodnienie nie będzie możliwe, bo zapewne zabrał on stary zawór ze sobą, więc nie masz jak sprawdzić, że stary zawór był OK.
    Tak jak pisał zales.vip to woda wodociągowa może przedostawać się do obiegu c.o. nie tylko przez nieszczelny zawór do napełniania ale też przez wymiennik płytowy w przypadku kotłów 2-funkcyjnych albo np. przez wężownicę w zasobniku c.w.u. w przypadku kotłów 1-funkcyjnych, więc może wystąpić jedna z tych dwóch usterek lub w teorii obie równocześnie, choć moim zdaniem jest to mało prawdopodobne.
    Innych miejsc styku obiegu wody kotłowej oraz wody wodociągowej nie ma, a przynajmniej ja takowego nie kojarzę.

@zales.vip
    z opisu wydaje się, że krh89 trafił na fachowca "wymieniacza" i bynajmniej doświadczenie tego fachowca z setkami jak nie tysiącami kotłów nie pomogło mu rozwiązać problemu, bo nie liczy się ilość ale jakość, o której ten serwisant chyba "zapomniał" w trakcie swojej kariery zawodowej.
    Jakby wykonał swoją usługę raz, a dobrze to nie jeździłbym do klienta 2x, a teraz będzie tam prawdopodobnie trzeci raz, a za wszystkie "próby" fachowca, te udane jak i nieudane zapłaci klient.
  • Poziom 23  
    Dlatego zawsze powtarzam. Lepiej wolniej a dokładniej. Jak za szybko - trzeba wracać. Mi osobiście honor by nie pozwolił wziąć teraz kasę za robotę wymiany wymiennika płytowego.
    Niestety trzeba często włączyć myślenie przyczynowo - skutkowe. Jeżeli problem pojawił się po odkamienianiu to na 99% wymiennik. Wypłukał kamień który był naturalnym uszczelniaczem. Nie pofatygował się żeby dokładnie to sprawdzić. Da się, ale jest to praco i czasochłonne.

Natomiast jeszcze raz powtarzam. Nie każdy serwisant taki jest. Zdarzają się osoby które wymieniają na małpę - bez pojęcia. Często gubi ich rutyna - bo nie skupili sie tylko myśleli już o następnej robocie.