Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Microsoft Lumia 950XL - Czarny ekran

K.Maciej 23 Oct 2019 20:42 459 7
    K.Maciej
    Level 8  
    Witam
    Mam teki problem wczoraj co jakiś czas dzieliło mi ekran w pionie na dwie równe części jedna stała druga się ruszała po czym ta pierwsza dołączała do tej drugiej i sam się ściemniał i rozjaśniał ekran.
    Dziś w czasie zgrywania danych z telefonu bo czułem że jest coś nie tak ekran zrobił się czarny i nic nie wyświetla. Cały telefon działa łącznie z dotykiem bo mogę robić nawet zdjęcia klikając w ekran na przycisk migawki i odbierać telefony tylko i aż nic nie widać. Ma ktoś jakiś pomysł?
    bogdan2491
    Level 21  
    Prawdopodobnie uszkodzony wyświetlacz. Ewentualnie problem ze stykiem na połączeniu płyta główna wyświetlacz.
    K.Maciej
    Level 8  
    Najdziwniejsze jest to że ani jednej ryski nie ma i nigdy nie był nawet puknięty i cały czas miał szybę ochronną.
    bogdan2491
    Level 21  
    Obejrzyj dokładnie pod światło czy nie ma czegoś takiego jakby włos pod wyświetlaczem. Jeśli coś takiego dojrzysz to na 100% uszkodzony wyświetlacz. Niestety zdarza się czasami tak, że mimo całego szkła ochronnego, szybki itd wyświetlacz pod spodem pęka. Jakiś kontakt z cieczą miał?
    K.Maciej
    Level 8  
    Nie no właśnie nic. To jest dziwne żadnych oznak awarii wcześniej nie było działał bez zarzutów i teraz telefon też działa ok dźwięk, dotyk, aparat tylko nic nie widać. Zaczęło się tak jakby ktoś podzielił w pionie wyświetlacz na dwie połowy prawa ruszała się ok a lewa przycinała się i za chwilę doganiała prawą, no i zmieniała się samą moc podświetlenia ciemniejszy ekran za chwilę jasny i czarny jakbym do ucha podczas rozmowy przyłożył no i zacząłem zgrywać dane i wtedy zdechł wyświetlacz całkiem.
    KRY5PIN
    Level 36  
    K.Maciej wrote:
    To jest dziwne żadnych oznak awarii wcześniej nie było działał bez zarzutów i teraz telefon też działa ok dźwięk, dotyk, aparat tylko nic nie widać.

Nic tu dziwnego nie ma, to jest elektronika i tyle....
    Żeby zdiagnozować usterkę u Ciebie to na początek musisz podstawić inny LCD.
    K.Maciej
    Level 8  
    Dziwna sprawa dziś zabrałem lumie w plecaku do pracy z wyjętą baterią. Przeleżała tam cały dzień i jeszcze godzinkę plecak przeleżała w samochodzie zanim podjechałem do serwisu taki pierwszy lepszy w markecie. Jakie było moje zaskoczenie kiedy koleś ją włączył a ona normalnie działała, włączaliśmy i wyłączaliśmy i wszystko było ok. Jak przyjechałem do domu to może pochodziła 45 minut i znów ta samą usterka. Ale jak ją wyłączyłem i poleżała przy oknie w chłodnym miejscu to po włączeniu znów działała. Czy tak może szaleć wyświetlacz?