Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpiont Ariston EBYH 18220 F - Nie załącza grzałki parownika , podejrzenie awar

Arek.gl 24 Oct 2019 09:09 1470 4
    Arek.gl
    Level 11  
    Witam,
    Mam lodówkę Hotpiont Ariston EBYH18220XF (34835880102), która nie załącza grzałki rozmrażania parownika, grzałka zarasta lodem po kilku dniach pracy lodówki. Grzałka jest sprawna, czujniki NTC też są sprawne.

Nie jestem w stanie sprawdzić modułu elektronicznego oraz nie wiem jakie przejścia powinien mieć bezpiecznik termiczny ulokowany na parowniku, który wzbudza moje podejrzenie. Jednak tu mam prośbę o pomoc, co do bezpiecznika dochodzą tam 4 przewody: 2 niebieskie i 2 brązowe. Przejście jest między niebieskimi przewodami, a między brązowymi jest przerwa.

Proszę o pomoc jakie przejścia lub wartości powinien mieć sprawny bezpiecznik termiczny. Pozdrawiam.
    Arek.gl
    Level 11  
    Zrobiłem tak jak poradziłeś Skryn, zamówiłem nowy termik (niestety jest dostępny tylko w komplecie z grzałką, która u mnie jest dobra) zamontowałem termik do lodówki i do dzisiaj przez ponad dwa tygodnie działała prawidłowo. Objaw ten sam co wcześniej nie chłodzi góra. Dokopuję się do parownika i widzę całkowicie zalodzony parownik więc biorę się za sprawdzanie.

Grzałka ma przejście natomiast bezpiecznik termiczny ma przerwę między niebieskimi oraz między brązowymi czyli jest uszkodzony, jak go montowałem to były przejścia, a teraz nie ma, podłączyć nieprawidłowo się poprostu nie da. Co może być przyczyną, że po 2 tygodniach wywaliło termik. Czy ten termik mozna pominąć? Jak ktoś może mi pomóc to z góry dziękuję.
    Arek.gl
    Level 11  
    Jeszcze takie pytanie mam, ile razy na dobę ta lodówka odszrania parownik? Sądzę, że co najmniej raz na dobę powinna zrobić odszranianie parownika, ale nie jestem pewien jak to jest w tym modelu.

Eksperymentalnie chcę zmostkować termiki i obserwować jak będzie się zachowywała i czy ma szansę na normalną pracę. Wszystkie czyjniki NTC działają tzn. reagują na zmianę temperatury tylko nie wiem czy w prawidłowym zakresie. Elektronika do tej lodówki kosztuje około 400 zł i takiej inwestycji się ona nie doczeka i pójdzie na recykling.