Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zalewanie butelki żywicą epoksydową - zagotowana

CHDK 24 Oct 2019 17:25 3672 4
    CHDK
    Level 1  
    Witam,
    do zrobienia jest butelka whisky w całości zalana żywicą epoksydową.

Projekt zakładał wykonanie "stelaża" z pleksi, wsadzenie do środka butelki oraz zalanie jej żywicą epoksydową. Projekt brzmi fajnie, prawda?
    Z wykonaniem już gorzej.

1. Pierwszy problem jaki napotkałem to gotująca się żywica. Epidian 652 całkowicie nie nadaje się do zalania tak obszernej bryły ponieważ proces zastygania jest bardzo szybki i żywica najnormalniej w świecie się gotuje. Użyłem następnie żywicy DEKO K która z założenia służy do zalewania dużych obiektów i czas zastygania jest bardzo długi a więc nie powinna się gotować. A jednak.

2. Problem numer dwa - postanowiłem że spróbuję odkleić pleksę od żywicy. Nie było takiej opcji. Musiałbym szlifować pleksę aż do całkowitego zniknięcia.

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi, jakiej żywicy mogę użyć do zalania tak obszernej bryły oraz z jakiego materiału wykonać "pojemnik" aby łatwo odszedł po zastygnięciu?

Dziękuję za porady!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    adamzaza
    Level 12  
    Gotowanie żywicy a czasami samozapłon związany jest z za dużą ilością utwardzacza.