Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody

24 Oct 2019 20:02 687 7
  • Level 14  
    Witam,

Mam zelmer odkurzacz quattro wodnik nieużywany parę lat. Po zalaniu wody do zbiornika tylnego 3,5 litra oraz do tego z przodu 1,5 litra, po załączeniu odkurzacza nie pompuje wody w ogóle. Po wyjęciu tylego zbiornika na wodę i zaobserwowaniu otworu w który ma wejść woda widać rdzawą wodę (maź).

Co zrobić, aby woda zaczęła wypływać z wężyka?
  • Level 34  
    Obawiam się, że niestety wymienić pompę. Słychać ją w ogóle?
  • Level 14  
    Słychać ją, niestety nic nie leci woda. Może kilka kropel.
  • Level 34  
    Możesz spróbować wlać do zbiornika bardzo gorącej wody (70-80°C) najlepiej z jakimś odkamieniaczem i spróbować udrożnić układ. U mnie się sprawdzało. Włącz samą pompę (bez ssania) i cyklicznie wciskaj i zwalniaj spust. Dobrze początkowo robić to bez założonej dyszy spryskującej żeby nie wprowadzać dodatkowych oporów przepływu.
    Gorąca woda i odkamieniacz powinny spowodować rozpuszczenie środków piorących zalegających w układzie. Jeśli się uda to później przepłucz jeszcze cały układ ciepłą wodą. Pamiętaj, że pompa nie powinna pracować bez przerwy dłużej niż kilka minut.
  • Level 14  
    W ogóle to dostałem się do instrukcji tego odkurzacza pdf i coś nie bardzo ją rozumiem.
    Aby odkurzacz prał, należy:
    1. Zbiornik tylny zalać wodą do 3,5 litra
    2. Pojekmnik na filtr z przodu zalać wodą 1,5 litra, tak aby była między min i max kreskami.

Ale co z tym zestawem filtra wodnego? Wyjąłem z niego worek papierowy i te gąbki pozostawiłem
    i osadziłem w pojemniku przednim z wodą 1,5 litra.

Może coś źle wykonałem kroki?
    Dodałem obrazki, gdzie widać coś rudego.

Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody
  • Level 34  
    Do tylnego zbiornika wlewasz wodę z detergentem do prania. Do przedniego zbiornika wlewa się te 1,5 L wody, żeby zapewnić prawidłową pracę filtra wodnego chociaż przyznam, że w moim Wodniku do prania nie wlewało się wody z przodu. Zrób zdjęcia całego tego wkładu filtra, który umieszczasz w przednim zbiorniku bo były co najmniej 2 jak nie 3 rodzaje. Jest w jego dolnej części taka rura sięgająca dnia zbiornika? Ona ma przesłonę, którą należy otworzyć do prania. Koniecznie do przedniego zbiornika trzeba wlać płyn przeciw pienieniu lub chociaż w wodzie rozpuścić ze 2-3 łyżki soli kuchennej. W przeciwnym razie odkurzacz może zassać pianę co w konsekwencji doprowadzi do uszkodzenia łożysk w agregacie ssącym.
    Obecność wody w przednim zbiorniku, filtrów itp nie ma żadnego wpływu na pracę pompy zraszającej. Ten rdzawy osad nie wygląda jakoś bardzo źle.
  • Level 14  
    Załączam zdjęcia filtra wodnego:

Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody
    Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody Zelmer Wodnik Quattro 616.6 - Odkurzacz nie wypuszcza wody
  • Level 34  
    No ja miałem inny zespół filtra ale taki też już widziałem. Tu poza zdjęciem worka nic nie robisz. Filtr piankowy i filtr przedsilnikowy zostają na miejscu.