Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW golf III 1.8 LPG - Błędy w sterowniku - wolne obroty

zumik998 24 Oct 2019 20:03 492 15
    zumik998
    Level 14  
    Witam,
    Jakieś 4 miesiące temu pewnego razu po odpaleniu samochód stracił wolne obroty, aby nie zgasł trzeba było "sztucznie" utrzymywać obroty wciskając pedał gazu, wymieniłem silnik krokowy i wszystko wróciło do normy.
    Kilka dni temu zauważyłem, że czasami podczas jazdy wciskam sprzęgło i obroty "Wiszą" na ok 2 tysięcy obrotów trzeba przydusić sprzęgłem aby stojąc na światłach spadły na ok 1000 , podłączyłem komputer z VCDS i odczytałem następujące błędy w sektorze engine :

2 Faults Found:

00282 - Throttle Position Actuator (V60)

27-00 - Implausible Signal

00670 - Throttle Position Sensor (G127)

03-10 - No Signal - Intermittent

Błędy po skasowaniu odnawiają sie. Czytałem na forach aby odłączyć akumulator na noc, próbowałem i chwilę jest okej za kilka dni znowu wraca ta sytuacja, co mógłbym sprawdzić? Wymienić? Czego to może być przyczyną?
    Daro122
    Level 31  
    Styk biegu jałowego widzi przyciśnięcie i zwolnienie pedału gazu ?
    zumik998
    Level 14  
    Jak to sprawdzić?
    Daro122
    Level 31  
    Tym czym odczytujesz błędy , wchodzisz w bloki wartości mierzonych , tam znajdziesz bloki związane z przepustnicą .
    zumik998
    Level 14  
    Dziś po odpaleniu obroty utrzymywały mi się ok 2tys i na gazie i benzynie czasem spadły podczas jazdy na 950 A za chwilę znów...
    Okej , to wymienie ten TPS.
    Jak wykonać te adaptacje ?
    Wystarczy odpiac akumulator na dłuższą chwilę?
    Daro122
    Level 31  
    Usuń usterkę a obroty wrócą , tam nie robi się adaptacji .
    Daro122
    Level 31  
    mateklos , czy przepustnica w golfie 3 jest taka sama jak w tej polówce z twojego filmu ?
    zumik998
    Level 14  
    Tak, na benzynie i na gazie to samo,
    Kupiłem ten TPS , ustawiłem według poradników na innych forach , odpiąlem akumulator na noc, rano podłączyłem pojezdzilem trochę na benzynie tak jak pisali żeby się tam w komputerze poustawialo potem na gazie i trzyma 950 do 1000 obrotów nic nie faluje nic się nie dzieje
    zumik998
    Level 14  
    To co teraz powinienem zrobić ?
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    zumik998 wrote:
    Kilka dni temu zauważyłem, że czasami podczas jazdy wciskam sprzęgło i obroty "Wiszą" na ok 2 tysięcy obrotów trzeba przydusić sprzęgłem aby stojąc na światłach spadły na ok 1000
    Też miałem ten problem. Auto bez LPG. U mnie pomogła wymiana "ślizgu" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) znajdującego się na przepustnicy.
    zumik998
    Level 14  
    Chyba mówisz o czujniku TPS , też go wymieniłem i na razie jest w porządku, czasem na moment obroty wisza na 1400 ale po chwili spadają

Dodano po 3 [minuty]:

Tam jeszcze przy przepustnicy jest śruba imbus, ona też reguluje wolne obroty ?