Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMV58l60EU - Błąd E19

andreas12345 24 Oct 2019 20:05 1509 0
Bosch
    andreas12345
    Level 10  
    Witam wszystkich,

Niestety ponownie zwracam się z prośbą o pomoc w naprawie zmywarki.
    Kolejny raz pojawia mi się błąd E19 w zmywarce Bosch SMV58L60EU. Wcześniej spalił mi się elektrozawór płaszcza wodnego oraz wymieniłem tylko jeden tranzystor N83003 na module (widać było, że jest spalony). Zmywarka ruszyła. Zmywała może z pięć razy i nagle podczas zmywania (już nie na początku) znów ujawnił się błąd E19.

Teraz zmywarka standardowo na początku spuszcza wodę, troszkę myśli i zaczyna pobierać wodę (chyba za mało). Pompa turbina zaczyna pompować wodę aby myć naczynia ale słychać że pracuje na sucho.... troszkę dobiera wody ale dalej na sucho pracuje i wyskakuje E19 i już pozmywane.

Zrobiłem test przy kolejnej próbie, że podczas gdy słyszałem że turbina pracuje na sucho, otwarłem drzwi i dolałam wody z 3 litry, aż słyszałem że turbina nie pracuje na sucho i o dziwo pracowała dalej. Puściła tabletkę.... zmywała dalej. Normalnie spuściła wodę. Jedynie problem pojawił się podczas płukania naczyń. Zmywarka pobierała około litra wody i od razu ją spuszczała, znowu pobierała i spuszczała i tak w kółko. Żaden Błąd nie wyskoczył.

Jednak teraz pytanie... Uległ uszkodzeniu moduł na amen, że za mało wody pobiera, że mylą mu się poszczególne kolejne procesy? Na płytce nic nie widać, nic upalonego, nic uszkodzonego. Nie wiem czy wiązać te uszkodzenie z wcześniejszym... Czy po prostu zbieg okoliczności, a strzeliło coś nowego?

Widziałem na forum, że inni wymienili więcej tych kondensatorów N83003. Tylko skoro nie widzę na oko, że są uszkodzone, to nie będę wymieniał ich chyba niepotrzebnie.

Macie jakieś pomysły?
  • Bosch