Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy S8 odzysk danych , uszkodzony

25 Paź 2019 00:44 417 19
  • Poziom 10  
    Witam,
    Czy istnieje sposob odczytu danych z “martwego” telefonu ? Nawet jesli musze zaopatrzyc sie w kosztowne akcesoria?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    damiannoch napisał:
    Witam,
    Czy istnieje sposob odczytu danych z “martwego” telefonu ? Nawet jesli musze zaopatrzyc sie w kosztowne akcesoria?

Nie, nie istnieje. S8-ka jest fabrycznie szyfrowana i albo trzeba ja uruchomic, albo "przeniesc" CPU i kosc pamieci do sprawnej plyty. Zaczyna sie jednak zawsze od proby uruchomienia pierwotnej plyty. Odczyt z kosci UFS jest oczywiscie mozliwy, ale otrzymasz zaszyfrowany zrzut z ktorego nic nie da sie wyciagnac a odszyfrowac go poza pierwotnym urzadzeniem na ta chwile nie ma mozliwosci.
  • Poziom 35  
    leonov napisał:
    Chodziło mi o bezpośredni odczyt z pamięci, w nowszych z UFS ?

Dalej nie rozumiem co ma do tego odczyt eMMC?
  • Admin grupy GSM
    damiannoch napisał:
    Nawet jesli musze zaopatrzyc sie w kosztowne akcesoria?

Nawet gdybyś wydał kilkanaście tysięcy na sprzęt to pamiętaj, że potrzebna jeszcze jest wiedza.

Zamiast wyważać otwarte drzwi polecam kontakt z jakąś firmą która zajmuje się takimi rzeczami. Na pewno będzie dużo taniej i większa szansa na odzyskanie ważnych danych.
  • Poziom 10  
    Panowie potrzebne konkrety, procek z laptopa ma malo wspolnego z pamiecia z S8 , biore pod uwage kupno drugiego S8 I podmiane podzespolow, to chyba najlepsza opcja na ten moment?
  • Poziom 22  
    damiannoch napisał:
    biore pod uwage kupno drugiego S8 I podmiane podzespolow

Dasz radę podmienić procesor?, gdyż:
    blahfff napisał:
    S8-ka jest fabrycznie szyfrowana i albo trzeba ja uruchomic, albo "przeniesc" CPU i kosc pamieci do sprawnej plyty

Osobiście postąpiłbym jak radzi Kolega tino2003
    tino2003 napisał:
    Zamiast wyważać otwarte drzwi polecam kontakt z jakąś firmą która zajmuje się takimi rzeczami
  • Poziom 10  
    Nie mam doswiadczenia z Telefonami ale z elektronika spore, pewnie bez odpowiednich narzedzi to niemozliwe
  • Poziom 10  
    Przejechany Przez auto, nie dal znaku zycia po incydencie
  • Poziom 22  
    damiannoch napisał:
    Przejechany Przez auto, nie dal znaku zycia po incydencie

No to faktycznie może być problem. Płyta główna cała, czy połamana?
  • Poziom 11  
    na tą chwilę bez naprawy nie ma możliwości zgrania danych
  • Poziom 22  
    rger napisał:
    na tą chwilę bez naprawy nie ma możliwości zgrania danych

Nie wiem jaki jest zakres uszkodzeń, ale może prościej/taniej będzie naprawić tę płytę główną?
  • Poziom 25  
    Przejechany przez auto nie powinien mieć uszkodzeń na płycie. Podmień ekran i baterię i się normalnie włączy. Opona samochodu jest zbyt elastyczna, aby uszkodzić płytę w tym modelu.
  • Poziom 10  
    Podlozylem plyte do innego telefonu i niestety nie włącza sie
  • Poziom 10  
    Tak tez napisalem ze plyte z uszkodzonego tel wlozylem do sprawnego i nie uruchamia się