Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Panasonic TX-L37E5E - Nie reaguje na pilota po kilku minutach pracy.

Tomek 35 25 Oct 2019 08:10 378 3
 • #1
  Tomek 35
  Level 15  
  Płyta TNPH0993 3A TXN/A10VMUE. TV po załączeniu pracuje prawidłowo przez około minutę i wszystkie funkcje w tym czasie są dostępne z pilota. Po tym czasie następuje problem z reakcją na sterowanie pilotem. Miga tylko zielona dioda w trakcie sterowania pilotem, lub zmieniając wartość głosu zmiana jest tylko na linijce osd (wartość fizyczna pozostaje bez zmian), lub w menu nie ma dostępu do wszystkich funkcji. Czy zna ktoś temat i sposób rozwiązania tej usterki?
 • Helpful post
  #2
  Darek.S
  Level 33  
  Zacząłbym od resetu do nastaw fabrycznych a potem zaktualizował oprogramowanie. Miałem nie tak dawno przypadek , że Panasonic stracił kolor. Najpierw na kanałach HD, potem wszystkich ( znajomy klienta próbował mu to ustawić).
  Po resecie do fabrycznych kolor wrócił na SD ale na kanałach HD dalej B&W.
  Po aktualizacji oprogramowania po sieci O.K.
 • #3
  2konrafal1993
  Level 35  
  Nie ma złotego środka ale trzeba zrobić pomiary napięć sprawdzić czy coś nadmiernie się nie nagrzewa. Można też chłodzić układy i sprawdzać czy usterka ustaje. Warto sprawdzić czy nie ma zimnych lub podejrzanych lutów bo być może gdy temperatura wzrośnie to któreś połączenie przestaje przewodzić. Jest jeszcze opcja że któryś kondensator jest uszkodzony i robi takie problemy i wcale nie musi być to zauważalne wizualnie że jest uszkodzony.
 • #4
  Tomek 35
  Level 15  
  Aktualizacja oprogramowania po sieci przewróciła sprawność TV.