Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko WMD 25105T nie grzeje wody

25 Paź 2019 09:11 195 5
  • Poziom 11  
    Pralka Beko WMD 25105T nagle przestała grzać wodę. Grzałke sprawdziłem ma 32Ω. Czujnik NTC ma w temperaturze pokojowej 5.8kΩ. Z hydrostatem się nie bawiłem, ale sprawdziłem wąż od bębna i rurkę, jest drożna. Po włączeniu pralki słychać cykanie przekaźnika. Wszystko normalnie funkcjonuje, tylko grzanie nie. Nie mogę odnaleźć schematu od płyty programatora. Gdzie szukać przyczyny tego stanu?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 37  
    Prawdopodobnie problem będzie właśnie w tym przekaźniku czyli będzie miał uszkodzone styki i dlatego jest brak napięcia na przewodach zasilających grzałkę.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Sprawdź kable przychodzące z grzałki do programatora. Przy wejściu do programatora lubią się upalić.
  • Poziom 11  
    Przewody od grzałki są dobre. Napięcie do grzałki nie dochodzi. Myślę, że problem tkwi w programatorze i schemat potrzebny a szukałem go bezskutecznie.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 11  
    Termostat podmieniłem i jest to samo. Rozebrałem programator i przekaźnik od grzałki wylutowałem i sprawdziłem jest dobry. Potrzebny bedzie schemat od programatora. Dalsze prace bedą już z schematem jak go znajde.
  • Poziom 11  
    Pralka na elektrozłomie.