Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Centralny zamek otwiera dopiero za 2-gim razem.

25 Paź 2019 12:13 165 1
  • Poziom 10  
    Witam. Problem polega na tym że centralny zamek w passacie b3 otwiera mi wszystkie drzwi dopiero za 2-gim przekręceniem kluczyka w drzwiach i to też pod warunkiem że odbędzie się to w ciągu 2-ch sekund. Za 1 razem otwiera się tylko mechanicznie zamek kierowcy.

Samochód posiada oryginalny moduł elektrycznych szyb z domykaniem.

Teraz grubszy opis.
    Jeżeli odepnę mikrostyk od klamki (System zostawiony jako otwarty) Centralny zamek czyta sygnały z "siłownika" centralnego zamka. Samochód zamyka się i otwiera bez problemów.

Jezeli system zostanie jako zamknięty to po odpięciu kostki od klamki centralny nie reaguje na sygnały z siłownika. Nie mam jak sprawdzić drzwi pasażera, gdyż nie posiadam kluczyka, ale zaraz rozbiorę i sprawdzę czy nie występuje tam jakieś zwarcie.
    Do tej pory nie ma niby nic dziwnego.

Na podpiętej klamce samochód zamyka się za 1 razem, domyka szyby itp. By go otworzyć trzeba mu dać dwa sygnały w czasie krótrzym jak 2 sekundy by otworzył się centralny.

Problem do tej pory był rozwiązany jako odłączona kostka i zamykanie go w pozycji "system otwarty".
    Dziś zakładam sterowanie z pilota i chciałem żeby zaczęło to pracować tak jak powinno.

Samochód jeszcze w każdym siłowniku ma jakiś dziwny styczcznik / elektromagnes czy coś takiego. Nie wiem także za co on odpowiada. Do każdego siłownika idą chyba cztery przewody.
  • Poziom 10  
    Były dwa błędy w instalacji tylnych drzwi. Ponaprawiałem to i zauważyłem nową zależność.
    Gdy system jest w pozycji zamkniętej, po chwili gdy wykryje niedomknięte któreś drzwi przez krańcówki w siłownikach domyka puki nie wykryje domknięcia.

Po takiej akcji samochód muszę otworzyć kluczykiem cztery razy, nie dwa jak poprzednio.

Gdy nie odbywa się dodatkowe domykanie, otwiera się po 2-gim przekręceniu.

Nadal nie wykryłem o co chodzi.
    Pompa 1H0 962 257 E
    Kostka w pompce
    1 czerwony stały plus
    2 brązowy Stała masa
    3 niebiesko-czarny czujnik drzwi tył lewy
    4 czerwono-żółty zamknij -czujnik klamek przód
    5 niebiesko żółty czujnik drzwi przód prawy
    6 niebieski czujnik drzwi tył prawy
    7 żółty "cewki" w zamkach drzwi.
    8 czarno-żółty czujnik drzwi przód lewy
    9 pusty ?
    10pusty ?code
    11czarno-biały otwórz -czujnik klamek przód
    12 czarny Plus po stacyjce?

1 +30
    2 -31
    3 FSH
    4 ZU
    5 BFT
    6 BFSH
    7 SP1
    8 FT
    9 SP2
    10 CODE
    11 AUF
    12 KL15
    Podaję opis z płytki.

W przypadku zamknięcia ze wszystkich czterech przewodów czujników drzwi powinien być stan "masa" w przypadku otwarcia "plus"

Przez żółty kabel "cewki" podejrzewam że system mierzy opór, czyli ile ma podłączonych zamków.

Edit.
    Problem polega w samej pompce. Doczytałem że albo ją trzeba przeprogramować, albo wykonać jakąś zworkę. Jak się dowiem to napiszę.

Koniec.
    Po podłączeniu masy na pin 10 CODE zamek otwiera się za 1 przekręceniem.
    Mam nadzieję że to komuś pomoże. Pozdrawiam.

Wychodzi na to że zworkę fachowo należałoby zastosować w pompie w jedynym wolnym miejscu na płytce.