Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiennik ciepła "produkcji polskiej" - "producent" na "

woocashewski 25 Oct 2019 21:51 570 3
 • #1
  woocashewski
  Level 11  
  Dużo w tytule cudzysłowów, taki to też temat. Niestety piszę tego posta jako przestrogę przed nieciekawym zjawiskiem wciskania konsumentom ciemnoty - i to upartego wciskania.

  Jest pewna firma na "P" - oferuje "swoje" wymienniki płytowe w swoim sklepie internetowym, oraz na Alle...

  tytuły aukcji mają dopiski "POLSKI !!!" ,"PRODUCENT!" lub ten najlepszy - "POLSKA STAL"

  Zakupiłem taki wymiennik w wersji 65 kW. Kuzynowi dostarczono wymiennik "innego producenta" , bo te na P zdaniem instalatora kijowe i rozdyma przy r410, ja po konsultacjach telefonicznych z przedstawicielem firmy na P zdecydowałem sie jednak kupić od nich.  I jakie zdziwienie, gdy na obu wymiennikach zobaczyliśmy ten sam stempel kontroli jakości z firmy Hrale z siedzibą w Chinach....

  Przedstawiciel firmy odpisał mi, że omyłkowo wysłano mi produkt z "linii produktów na rynek UA" i niezwłocznie wyślą mi "produkt z naszej linii". Toteż dzień później odebrałem ten produkt. Taki sam wymiennik tylko ze zmytym stemplem - sprawa o tyle śmieszna, że we wcześniejszej korespondencji pisałem przedstawicielowi, że jeśli mają zamiar tak zrobić, to niech sie nie kłopoczą, ale przedstawiciel idzie w zaparte i pisze "jak nie ma stempla to jest Nasz produkt, Okleina jest taka sama na każdym wymienniku, na nasz rynek"

  Na argumenty typu ten sam laserowy grawer itd przedstawiciel był głuchy, pisząc dalsze bzdety o tym, że "taki sam wymiar robi klika firm, to jest standard rozmiar".

  Nie twierdzę, że te wymienniki Hrale są złe, ponoć są całkiem OK, z tym, że nienawidzę, gdy ktoś uparcie robi z ludzi głupków i przekonuje że białe jest czarne. Nie piszę też, że firma ta nie produkuje żadnego ze sprzedawanych wymienników, może coś produkuje, ale na pewno nie ten wymiennik.

  PS. "producent" wymienników z nazwą na "N" też konfekcjonuje te z chin - wygląd ten sam, nie miałem go w rękach, ale na 99% jest to to samo.


  PS. 2 - na zdjęciach słabo albo wcale prawie nie widać miejsca po stemplu, ale ręcze ze tam jest.
 • #2
  Mobali
  Level 38  
  woocashewski wrote:
  ...piszę tego posta jako przestrogę...
  No to może pisz całymi zdaniami, wskaż dokładnie o praktykach jakiej firmy piszesz? A swoją drogą, sprzedawanie towaru z Chin jako własnej produkcji to teraz jakby standard w dzisiejszym świecie.
 • #3
  bro2004
  Level 28  
  Porównaj ceny prawdziwych firm co robią wymienniki... Mało ich zostało Sondex-Danfoss, Secespol. Chcesz dobry i markowy produkt PL to płacisz. W dzisiejszych czasach nic nie ma za darmo. Nie zdziwila Cię duża różnica w cenie?
 • #4
  woocashewski
  Level 11  
  Różnica ceny różnicą ceny, chodzi o sam fakt uporczywego oszukiwania i plecenia bzdur przez przedstawicieli.