Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak kierunkowskazów Simson

Karo42 26 Oct 2019 11:32 807 2
    Karo42
    Level 3  
    Witam, mam problem bo nie mam kierunkowskazów w Simsonie. Kupiłem nową Elbę ale dalej nie działa, w ogóle nie słychać przerywacza i zauważyłem że mam jakieś kable ucięte. Simsona już tak kupiłem, może mi ktoś powiedzieć od czego mogą być te kable? Dodam tu zdjęcie
    Brak kierunkowskazów Simson
    ...KUBA...
    Level 24  
    Mało mówi to zdjęcie, niepodłączony konektor widać, że był "ręcznie" przez kogoś zaciśnięty na przewodzie, wiec ciężko powiedzieć co było tam oryginalnie. Z reguły przewody o brązowym kolorze to masa(-), najlepiej będzie sprawdzić, gdzie podłączony jest drugi koniec tych przewodów.
    Karo42 wrote:
    Simsona już tak kupiłem

"tak" - czyli bez działających kierunkowskazów?
    Karo42 wrote:
    Kupiłem nową Elbę ale dalej nie działa, w ogóle nie słychać przerywacza

W elbie wbudowany jest elektroniczny przerywacz, nie na bimetalu (jak to jest w przypadku instalacji z przerywaczem butelkowym) dlatego nawet przy sprawnych kierunkach w tym wypadku nie będzie go słychać.. ;/
    Sprawdź na wyprowadzeniach ELBA czy jest na:
    - 59a kabel z cewki ładowania w silniku
    - 31b masa
    - 49a kabel z przełącznika kierunków (środkowy pin na przełączniku)
    - 49 kabel ze styku +15 ze stacyjki - czyli powinno być +12V z akumulatora po przekręceniu kluczyka.
    Potem sprawdź czy jak podłączysz przewody 49 i 49a od ELBY i połączysz je razem, to kierunki po włączeniu powinny świecić ciągłym światłem zamiast migać.
    paweld69
    Level 28  
    ...KUBA... wrote:
    podłączysz przewody 49 i 49a od ELBY
    Raczej odłącz 49 i 49a od Elby i złącz je razem to kierunki po włączeniu przełącznikem powinny świecić ciągłym światłem