Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord V 2.0 16V 96kW Pasek rozrządu co się stanie jak przeskoczy?

26 Paź 2019 15:37 525 10
  • Poziom 3  
    Czy jak pasek rozrządu jest przestawiony o jeden ząbek to czy zapali silnik Honda Accord V 2.0 16V 96kW?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może zapalić ale nie musi.
    Radzę ustawić rozrząd i nie kombinować bo skutki mogą być kosztowne, mogą ulec uszkodzeniu zawory, tłoki , wałek rozrządu, itp
  • Poziom 16  
    A skąd wiadomo, że pasek jest przestawiony o jeden ząbek? A nie o dwa czy trzy?
    Jeśli ilość przestawionych ząbków jest znana to dlaczego nie można tego poprawić?
  • Poziom 25  
    Kiedyś miałem civica 1.5 silnik na wielopunkcie i przy przestawieniu rozrządu o jeden ząbek auto nie wkręcalo się do końca, tylko do 5 tys. Obrotów. Przestawiłem i działało. Nic się więcej nie stało.
  • Poziom 25  
    lukasz12345678910 napisał:
    Kiedyś miałem civica 1.5 silnik na wielopunkcie i przy przestawieniu rozrządu o jeden ząbek auto nie wkręcalo się do końca, tylko do 5 tys. Obrotów. Przestawiłem i działało. Nic się więcej nie stało.

Dużo też zależy od tego czy rozrząd jest przestawiony o 1 ząbek do tyłu czy do przodu.
    Ale przy starszych konstrukcjach widziałem, że paski rozrządu mogą się tak rozciągnąć, że mamy tak jak by przeskok 2 ząbków i silnik działał prawie normalnie tzn falowanie obrotów np.
  • Poziom 3  
    Dziękuje za odpowiedź bo samochód nie chce odpalić, iskra jest, cewka jest sprawna, ma 17 kiloomów, paliwo dochodzi, ciśnienie na cylindrach jest a honda nie chce odpalić. Co jest grane? Czy moduł i ICM jest zepsuty czy komputer.
  • Poziom 33  
    Cewka padła. To że ma 17 k o niczym nie świadczy. Cewka w tych accordach pada jak nie czyścisz rozdzielacza lub nie wymieniasz na czas świec. Zbyt duża przerwa na tych elementach powoduje przebicie cewki ale omomierz wcale nie musi go wykazać.
  • Poziom 3  
    Czy w tej sytuacji będzie iskra bo jest raz niebieska a raz biała . Wcześniej aparat był w oleju bo miało jakiś wpływ . Jak wogule sprawdzić bez omomierza cewkę czy jest taka możliwość . Proszę o odpowiedz
  • Poziom 3  
    Dziękuje za odpowiedz