Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kabel RJ45 do wejścia RJ11

26 Paź 2019 20:18 252 13
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Chciałem przenieść router z jednego pokoju do drugiego i potrzebowałem dłuższego kabla z gniazdka do routera. Kupiłem fajny kabel, ale okazało się, że ze złymi wtyczkami...na gniazdku i routerze są wejścia RJ11, a ja kupiłem kabel z wtyczkami RJ45. Czy jest jakaś przejściówka, bądź cokolwiek co umożliwiłoby mi użycie tego kabla? Wielkie dzięki. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Tak są przejściówki z RJ11 na RJ45 i odwrotnie a następnie odpowiednio krótki kabelek.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź. Czy chodzi o coś takiego?
    Jak podłączyć kabel RJ45 do wejścia RJ11
  • Poziom 31  
    Mam nadzieję że to ci wystarczy (x2) ale musisz sam wypróbować czy zadziała.
  • Poziom 8  
    No właśnie, nie wiem czy nie lepiej po prostu kupić nowy kabel z wtyczkami RJ11 i zaoszczędzić kombinowania. Problem jedynie w tym, że ten kabel z wtyczkami RJ45 trochę kosztował bo postanowiłem kupić porządny, no ale taka cena za niedokładne sprawdzenie przed zakupem. Dzięki wielkie.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kup zwykły przewód połączeniowy telefoniczny, kosztuje grosze, a przewód lan może wykorzystasz do czego innego. Raczej staraj się unikać mnożenia połączeń.
  • Poziom 8  
    Dzięki. Ten kabel ma mieć długość około 7m. Czy duże znaczenie będzie miała jakość tego kabla? Warto inwestować w lepszej jakości kabel, czy standard wystarczy?
  • Poziom 31  
    Warto kupić coś lepszego. Możesz kupować w takim sklepie w którym zarobią Ci nowe prawidłowe wtyczki RJ11.
  • Poziom 23  
    Gotowe płaskie telefoniczne raczej są podobnej jakości. Jeśli chcesz coś lepszego, każ sobie zaprasować miedzianą skrętkę lub domofonowy. Ja mam 20 metrów standardowego od routera do gniazda, router synchronizuje się praktycznie na maksymalnej prędkości.
  • Poziom 8  
    Dzięki. Kupię grubego, cat5e z wtyczkami RJ11 i powinno chyba być ok, co?
  • Poziom 31  
    Kup same wtyczki i wymień je w kablu który już masz. Chociaż faktycznie dla 7m nie ma sensu bo to grosze.
  • Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. A czy warto dopłacać do cat6 czy cat7 kabla czy cat5e wystarczy?