Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SKf71-4A - Czy można zwiększyć bezkarnie obroty silnika SKf71-4A w wentylatorze

26 Paź 2019 22:12 69 1
  • Poziom 6  
    Witam,
    Chciałbym regulować wydajność wentylatora powyżej nominalnych obrotów silnika, który w nim pracuje. Jest to SKf71-4A (0.25kw) podłączony do falownika 0,4kW.
    Wentylator zwykły dachowy PCV. Wymienia powietrze z wyciągu chemicznego. Nie ma w tym dużej filozofii.
    Natomiast chciałbym móc regulować wydajność także przez zwiększenie nominalnych obrotów. Wentylator jest do tego przystosowany, nie wiem natomiast w jakim zakresie jest bezpieczne aby ten silniczek się nie wykończył przedwcześnie. Chcę ustawić maksymalną częstotliwość i nie wiem na ile.

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Samo się wyjaśniło. Powyżej 60Hz obroty spadają.
  • Poziom 6  
    Witam,
    Chciałbym regulować wydajność wentylatora powyżej nominalnych obrotów silnika, który w nim pracuje. Jest to SKf71-4A (0.25kw) podłączony do falownika 0,4kW.
    Wentylator zwykły dachowy PCV. Wymienia powietrze z wyciągu chemicznego. Nie ma w tym dużej filozofii.
    Natomiast chciałbym móc regulować wydajność także przez zwiększenie nominalnych obrotów. Wentylator jest do tego przystosowany, nie wiem natomiast w jakim zakresie jest bezpieczne aby ten silniczek się nie wykończył przedwcześnie. Chcę ustawić maksymalną częstotliwość i nie wiem na ile.

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Samo się wyjaśniło. Powyżej 60Hz obroty spadają.

Dodano po 30 [sekundy]:

Samo się wyjaśniło na próbie.