Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia XZ F8331 brak sterownika fastboot (S1Boot Fastboot)

26 Paź 2019 23:35 312 23
  • Poziom 8  
    Chcę odblokować bootloader w swojej XZ aby trochę się nią pobawić ale utrudnia mi to sterownik od ADB, którego za nic nie mogę ogarnąć. Próbowałem już chyba 6. różnych wersji, wyłączałem podpisywanie w windowsie, zainstalowałem PC companion, instalowałem je manualnie i kto wie czego jeszcze nie robiłem i to po prostu nie działa. Nie wiem co dalej robić, ze znajomym doszliśmy do wniosku że te sterowniki ADB są zrobione pod win7, jest to możliwe? Obecny OS to w10 x64, jakby na win7 zadziałało to jestem w stanie to ogarnąć, ale muszę mieć pewność bo kolejny raz na darmo nie chce mi się kombinować. Jak ktoś ma jakieś pomysły to zapraszam, wysłucham każdego.
  • Poziom 8  
    iza2217 napisał:
    To zrób to na win7

Haha. Żeby to było takie pstryknąć palcami. Żeby postawić w7 muszę to zrobić na osobnym dysku, załatwić jakiś obraz, wrzucić na jakiś USB, którego nie mam na chwilę obecną, instalować wszystko od nowa i jak nie zadziała to tylko zmarnuję czas i nerwy. Myślałem że uzyskam bardziej szczegółową odpowiedź, no ale.
  • Poziom 8  

Ciągle jest tak samo. Obleciałem masę forów i próbowałem każdy sterownik na jaki wpadłem. Skutek był ciągle taki sam czyli żaden. To samo na win7, postawiłem go dzisiaj i też próbowałem ale efekt identyczny jak na win10.
  • Poziom 8  

Chyba o to chodziło.
  • Poziom 33  
    Po prostu zainstaluj sterownik recznie np stad https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

Sterowniki ADB sa uniwersalne, pasuja do Windowsa 7, 8, 10 i w zasadzie kazdego urzadzenia z Androidem. Czasem po prostu trzeba je recznie zainstalowac klikajac na aktualizuj sterownik i wskazujac odpowiednia sciezke.
  • Poziom 8  
    blahfff napisał:
    Po prostu zainstaluj sterownik recznie np stad https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

Sterowniki ADB sa uniwersalne, pasuja do Windowsa 7, 8, 10 i w zasadzie kazdego urzadzenia z Androidem. Czasem po prostu trzeba je recznie zainstalowac klikajac na aktualizuj sterownik i wskazujac odpowiednia sciezke.

SERIO??? Z 10 razy chyba instalowałem dokładnie te sterowniki. I co? Otóż całe NIC.
  • Moderator - GSM
    https://android.stackexchange.com/questions/61279/sony-xperia-zr-fastboot-driver
    Podczas ręcznej instalacji zaznacz pozwól mi wybrać urządzenie z listy i pokaz co tam masz.
    Powinieneś mieć adb interface. Wybierz to i zobacz czy zadziała.

W kolejnym oknie będzie lista sterowników. Wybieraj po kolei któryś powinien zadziałać.
  • Poziom 8  
    Mam to robić jak w telefonie wejdę w bootloader? Czy po prostu podłączyć USB pod normalnie włączonym telefonem?
  • Poziom 8  
    Dobra. Sterownik ruszył ale jest coś nie tak z komendą. Mianowicie po wpisaniu i zatwierdzeniu pojawia się coś takiego.

• Poziom 33  
    MiniMomo napisał:
    Dobra. Sterownik ruszył ale jest coś nie tak z komendą. Mianowicie po wpisaniu i zatwierdzeniu pojawia się coś takiego.

W komunikacie bledu masz rozwiazanie. Kod do bootloadera musi zaczynac sie od 0x. Dopisz 0x przed 69727... i powinno pojsc.
  • Poziom 8  
    blahfff napisał:
    Kod do bootloadera musi zaczynac sie od 0x. Dopisz 0x przed 69727... i powinno pojsc.

Nie sądzę. Otóż w żadnym "how to" ten kod nie zaczyna się od "0x". No ale spróbuję i zobaczę. Kod jak i IMEI są na pewno dobre bo IMEI wpisuję znak po znaku a kod kopiuję więc nie ma mowy o pomyłce.
  • Poziom 8  
    Dobra zwracam honor z tym "0x". Zadziałało jak złoto. Z tym, że przy okazji zrobiło format... No ale trudno, musiało tak być.

Dodano po 59 [minuty]:

Teraz takie małe pytanie z innej beczki. Czy są jakieś ROM-y/kernele z OC? Nie mogę znaleźć nic konkretnego.
  • Moderator - GSM
    Po odblokowaniu bootloadera zawsze wykonywane jest przywracanie do ustawień fabrycznych. Co do romów, to musisz szukać lub sam pobawić się w OC.
  • Poziom 8  
    Zrobiłem forat data tak jak było napisane w poradniku instalacji ROMu ale enkrypcji się nie pozbyłem (wiem że jest to czasowe i przechodzi na stałe po instalacji customa) i nie mogłem poprawnie przeflashować zipa z ROMem przez jakieś błędy. No cóż, chciałem dobrze a wyszło jak zwykle. Tak upośledzonego telefonu jeszcze robiłem.
  • Poziom 8  
    Logiczne że pierwsze co zrobiłem to flash TWRP. Trochę tam pogrzebałem i jak zobaczyłem te kwiatki to mnie osłabiło i powiedziałem sobie że to koniec. No chyba że istnieje jakaś nieznana mi paczka z ROMem gdzie nie trzeba kombinować zbytnio. Ogólnie jak widzę gdzieś "flashtool" albo "tft" to mam ciary i zamykam to szybciej niż otwarłem.
  • Moderator - GSM
    Przecież wgrywanie firmware flashtoolem jest proste. Skoro wgrałeś TWRP, to teraz tylko odpowiedni rom i powinien się wgrać.
    Co ty właściwie próbujesz teraz wgrać, jaką wersje romu? TWRP możesz wgrywać tylko customromy innego firmware nie da się wgrać.
  • Poziom 8  
    Przecież nie kombinowałbym z bootloaderem żeby flashować stockowe romy :D Flashtoola ostatni raz używałem chyba w gimnazjum (4 lata temu?), od tamtego czasu flashowałem tylko zipami przez recovery (na xt1032 czy HTC M8). Boję się że jak znajdę jakiś rom i zacznę nim flashować to okaże się zły i coś uwalę albo ogólnie program nagle się wysypie. Poszukam jakich romów pod niego i zobaczę, ale zbyt pozytywnie się nie nastawiam.