Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sam się restartuje - Po "starting windows" komputer w kółko u

27 Paź 2019 08:45 129 2
  • Poziom 2  
    01- Gigabyte GA-H55-UD3H
    02- Intel Core i3 2.4ghz
    03- 8gb RAM (4 kości po 2gb)
    04- zintegrowana Intel
    05- Corsair TX650W
    06- Windows 7 Ultimate oraz Windows 10, 64bit

Cześć, mam problem z komputerem, jako że nie chce się poprawnie włączyć. Dochodzę do ekranu "starting windows" i komputer uruchamia się ponownie. Raz na kilka prób włączeń przejdzie przez ten ekran i wtedy pojawia się ekran cały w jednym kolorze, najpierw różowy, później żółty, a potem komputer sam się wyłącza.

Stwierdziłem że to może problem z dyskiem lub systemem (dysk SSD windows 10), więc wziąłem zapasowy nieużywany dysk HDD, zainstalowałem na nim Windows 7, instalacja przeszła bez problemów, ale dalej jest dokładnie to samo. Nie da się go także uruchomić w trybie awaryjnym - również uruchamia się ponownie. Podpiąłem go innym kablem Sata pod inny port - nadal to samo (w BIOS normalnie widać dyski). Wypinalem kości RAM (zostawiałem najpierw pierwsze dwie, później drugie dwie) - nie pomogło.

W czym może leżeć problem? Dodam że dwa dni temu spaliła mi się karta graficzna (Radeon R9 270x), więc wypialem ja a monitor podłączyłem pod zintegrowaną kartę. Włączyłem komputer aby sprawdzić czy mogę cokolwiek na nim robić, wszystko było ok. Problem rozpoczął się dopiero od drugiego uruchomienia..
  • Poziom 43  
    Plavius napisał:
    Raz na kilka prób włączeń przejdzie przez ten ekran i wtedy pojawia się ekran cały w jednym kolorze, najpierw różowy, później żółty, a potem komputer sam się wyłącza.

Co wskazuje na problem z MB / CPU
  • Poziom 2  
    Zaryzykowałem, zakupiłem nową - używaną kartę graficzną i wszystko jest ok. wygląda to tak jakby padła karta zintegrowana i dlatego nie chciało iść dalej. Możemy zamykać.
    Komputer sam się restartuje - Po "starting windows" komputer w kółko u