Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra b 2.0dti brak mocy, check i miękki pedał hamulca

Wszystkomi 27 Oct 2019 09:05 768 2
    Wszystkomi
    Level 1  
    Witam wszystkich. Mam pewien problem z moją Vectrą B 2.0dti 99r. Auto kupione niedawno, więc nie wiele o niej wiem. Od początku palił się check. Według poprzedniego właściciela zapalił się z powodu pęknietego przewodu podciśnienia. Auto oczywiście nie miało mocy i kręciło tylko do 4tys. Wymieniliśmy przewód, check nadal się palił, mocy dalej brak(tryb awaryjny). Podłaczyliśmy kompa i z błędów wywala błąd podciśnienia doładowania i błąd egr. Znajomy mechanik na szybko sprawdzał o co może chodzić. Turbina sprawna, pompa vacum niby sprawna ale słabo ciągnie, wszystkie przewody niby ok. Ale na czujniku map sensor pokazywało tylko 1bar bez różnicy czy na jałowym czy podczas dodawania gazu. Wymieniliśmy czujnik map,wymieniliśmy pompę vacum. Ale problem nadal pozostał, nadal brak mocy. Przy wyjmowaniu czujnika map był sprawdzany również płyn hamulcowy i od tej pory doszedł dodatkowy problem. Pedał hamulca stał się strasznie twardy, ale działał bez zarzutów. Na drugi dzień pedał hamulca był po odpaleniu twardy ale po chwili zrobił się miękki. Po podpompowaniu robi się twardy, ale tylko na chwilę i z dnia na dzień jest co raz gorzej. Hamuje do pewnego momentu i nagle już przestaje hamować, szczególnie na rozgrzanym silniku. Czy może mi ktoś powiedzieć czy te usterki mają ze sobą coś wspólnego, czy po prostu już dzieje się coś innego na dodatek? Brak mocy tłumacze jeszcze zapchanym egr-em i kolektorem, w tygodniu jadziemy na czyszczenie to się okaże, ale o co teraz chodzi z tym hamulcem? 😅 Serwo? Przepływomierz? Czy może jeszcze coś innego?

Podziwiam każdego kto przeczytał moją litanie 😂 i z góry dzięki za podpowiedzi
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ociz
    Moderator of Cars
    Masz po prostu nieszczelność na podciśnieniu. Oczywiste że nie będzie miał wtedy mocy, bo tam jest wastegate normalnie otwarty i musi zassać żeby go zamknąć.
    sobek1985
    Level 5  
    z hamulcem to wymień serwo ja mialem tak samo w zafirze a z brakiem mocy to mozesz miec problem jak u mnie z zaworami podcisnieniowymi wystarczy ten za filtrem podmienic z tym przy kol ssacym. no chyba ze jak cieply i ciezko pali to pompa wtryskowa sie konczy