Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zepsułem płytę główna podłączając nieprawidłowo wentylator, jak naprawić?

FNAFFox 27 Oct 2019 09:37 741 19
    FNAFFox
    Level 5  
    Witam, kupiłem nowy komputer w częściach i złożyłem, dokupiłem stara obudowę używaną, włożyłem wszystko. Fajnie działało, ale na obudowie nie działał jeden wentylator więc postanowiłem go wymienić, wymieniłem (przecinając i przerabiając kabelki, bo ten drugi miał inne wejście) zmontowałem i odpaliłem komputer żeby sprawdzić czy wszystko gra, ale poszło mi zwarcie na płycie głównej tuż obok gniazda zasilania płyty głównej, poszedł tylko dymek ale na płycie żadnych śladów, totalnie nic, więc postanowiłem go włączyć.
    Efekt taki: komputer się włącza na sekundę, wyłącza i po sekundzie włącza ponownie, wszystko chodzi ładnie, dyski się uruchamiają, wentylator z zasilacza i karty graficznej działa, nie działają za to wentylatory z tylnej części obudowy (wcześniej działał) oraz wentylator z gniazda procesora, a sam komputer nie daje żadnego obrazu co to może być? Błagam o pomoc, chciałbym bardzo naprawić to wszystko sam, bez żadnych serwisów pomożecie? Poniżej specyfikacja:

Płyta główna: Asus P9P67
    Zasilacz: Chieftec 560W
    Procesor: I5-3470s
    Karta graficzna: radeonowy noname planowałem wymienić w dzień gdy padł mi komputer
    Ram: 2 x kości po 4GB
    Błagam pomóżcie :(
    artaa
    Level 43  
    Tylko serwis, który wie co robi, a mało takich co wezmą MB do naprawy...
    Oddaj po prostu MB na gwarancję, zobaczysz co powiedzą.
    artaa
    Level 43  
    Płyta gówna, którą zepsułeś. ;-)
    FNAFFox
    Level 5  
    Eh na pewno nic się z tym nie da zrobić?

Dodano po 1 [minuty]:

A polecisz może jakaś fajna płytę pod te podzespoły jak najtaniej? Bo włożyłem w ten komputer już dosłownie tysiaki zł bo od początku wakacji, ni z tego ni z owego zaczęło mi wszystko siadać, więc chciałbym wydać na niego jak najmniej, byle nie dellowska.
    artaa
    Level 43  
    Przecież kupiłeś nowy komputer w częściach, mają one gwarancję, wyślij na GW, dopiero jak odrzucą będziesz się martwić co kupić.

I nic nie zaczęło siadać, sam zepsułeś... ;-)
    FNAFFox
    Level 5  
    Kupiłem w częściach, ale nie razem tylko osobno, płyta główna siadła, kupiłem ją używana. Nie ma możliwości zwrotu, dlatego pytam o inna.
    artaa
    Level 43  
    Dowolna obsługująca twój CPU w twoim zakresie cenowym, ale z gwarancją! (choćby kilku miesięczną)
    artaa
    Level 43  
    Przecież napisaL:
    na płycie żadnych śladów, totalnie nic
    FNAFFox
    Level 5  
    Tak jak pisze kolega, płytę oglądałem dokładnie z obu stron, nie widać totalnie nic.
    FNAFFox
    Level 5  
    A co do płyt które wystawiłeś, ja mam na procesor pod socket 1155 nie 1150.
    enhanced
    Level 43  
    A tak coś mnie zaćmiło. Dałem do 4gen a ty musisz mieć 2 lub 3 gen.
    Po taniości h61 chipset, h77. Tylko im starszy chipset to trzeba wiedzieć czy ma zaaktulizowany BIOS do 3 generacji.

No to jak poszedł dymek z płyty i nic śladu nie ma? To coś musiało się upalić co nie bo nie cudów żeby nic się nie upaliło. Może złącze zasilania?

Zasilacz odpalasz całkowicie odłączony od płyty zwierając zielony z czarnym.

Płyta przykładowo taka - dostajesz CPU więc w razie czego sam sobie wgrasz nowszego BIOSa.
    https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-h61m-p31-g3-pentium-g2130-3-2ghz-8447871251
    artaa
    Level 43  
    Dobra opcja, jest 1 msc GW, więc w razie czego... ;-)
    CPU się też może przydać, nikt teraz nie zgadanie jak się ma twoje I5
    FNAFFox
    Level 5  
    enhanced wrote:
    A tak coś mnie zaćmiło. Dałem do 4gen a ty musisz mieć 2 lub 3 gen.
    Po taniości h61 chipset, h77. Tylko im starszy chipset to trzeba wiedzieć czy ma zaaktulizowany BIOS do 3 generacji.

No to jak poszedł dymek z płyty i nic śladu nie ma? To coś musiało się upalić co nie bo nie cudów żeby nic się nie upaliło. Może złącze zasilania?

Zasilacz odpalasz całkowicie odłączony od płyty zwierając zielony z czarnym.

Płyta przykładowo taka - dostajesz CPU więc w razie czego sam sobie wgrasz nowszego BIOSa.
    https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-h61m-p31-g3-pentium-g2130-3-2ghz-8447871251
    większość niebardzo zrozumiałem xD ale płyty ogarnolem i kupię sobie h61 dzięki wielkie

Dodano po 1 [minuty]:

artaa wrote:
    Dobra opcja, jest 1 msc GW, więc w razie czego... ;-)
    CPU się też może przydać, nikt teraz nie zgadanie jak się ma twoje I5
    raczej sprawny ale jak coś mam tu jeszcze z 4inne procki swoją drogą tyle części że z 5kompow bym złożył xD tylko te lepsze brak do nich plyt głównych sprawnych xD a no jak mówię procek jak coś mam zastepczy

Dodano po 1 [minuty]:

A swoją drogą jak już wymienię płytę główną muszę dokupić kartę graficzną jaka polecacie do tego zestawu żebym mógł odpalić takie tytuły jak min GTA 5 total war 2 itp? Tylko jak mówię jak najtaniej się da bo przed ten komputer bardzo nadwyrezylem.swoj budzet
    FNAFFox
    Level 5  
    A jeszcze dodam bo znalazłem mega fajna płytę za grosze jakieś 50zl bo #uszkodzona po zmianie pamięci fizycznej nie daje obrazu jeśli dobrze pamiętam po zmianie pamięci fizycznej wystarczy coś w tym zrobić? Czy może zeczywiscie coś jest uszkodzone? Bo niewiem czy ryzykować i ja kupować czy nie tak jak mówię po zmianie pamięci ram komputer się uruchamia ale niefaje obrazu
    User removed account
    Level 1