Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATX adapter do HP EliteDesk?

27 Paź 2019 11:11 252 14
  • Poziom 3  
    Witam

Mam komputer HP EliteDesk 800 G1 TWR

Chce w nim wymienić zasilacz na klasyczny ATX, żeby zamontować mocniejszą kartę graficzną,
    fabryczny zasilacz HP ma inne wtyczki, o takie:

Znalazłem schemat jak wykonać taki adapter:

Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją, przetwornica wyregulowana na wyjściu 12V, ale niestety komputer się nie uruchamia.

Po wciśnięciu przycisku POWER, są tylko 4 dźwięki i zaświeca się czerwona dioda na przycisku POWER

Co może być nie tak?
  • Poziom 3  
    Już zrobiłem taki adapter, miałem potrzebne gniazdka, wtyczki i tą przetwornicę, wykonałem zgodnie z powyższym schematem.
    Ale coś nie działa i nie wiem za bardzo o co może chodzić.

Jak podepnę adapter do zasilacza ATX, zewrę zielony z czarnym, zasilacz się uruchamia.
    Posprawdzałem wszystkie napięcia na końcach adaptera wszystko jest Oki.
  • Moderator - Komputery Serwis
    W tych komputerach napięcie Stand-by jest wysokości 12V, stąd przetwornica - jej wejście powinno być podłączone do +5V Standby - i z grubsza chyba tak jest - patrząc na rysunek. Pociągnięcie 12V standby nie jest możliwe bezpośrednio z wtyczki 24pin - bo takiego napięcia na niej nie ma.
    Skoro płyta reaguje na włącznik to zgaduję, że musi mieć :)
    Niech Autor pokaże dokładnie, jak ta przelotka w jego wykoanniu wygląda, jak są zrobione połączenia. Może gdzieś jest jakiś błąd.

Dodano po 4 [minuty]:

Czy Power Good (szary przewód do płaskiego wtyku - P2) jest podłączony?
    Czy przetwornica ma dostateczną wydajność, czy użyty zasilacz ma dostateczną wydajność linii +5VSB?
  • Poziom 3  
    @dt1 Power Good jest podłączony, zrobione zgodnie ze schematem z #1
    Przetwornica jest 2A, na zagranicznych stronach czytałem że nawet 1,4A powinno wystarczyć ale w znacznej części opisów jest żeby używać właśnie 2A.
    Zasilacz to [AeroCool E80-700 700W], ale sprawdzałem też na Chieftec`u 650W jest to samo.

ATX adapter do HP EliteDesk? ATX adapter do HP EliteDesk? ATX adapter do HP EliteDesk? ATX adapter do HP EliteDesk?
    W teorii wygląda poprawnie. Na starym zasilaczu nadal uruchamia się poprawnie?
  • Poziom 3  
    Tak na oryginalnym HP uruchamia się normalnie.

@dt1 Wiesz może jak uruchomić ten oryginalny zasilacz od HP, żeby posprawdzać jakie tam napięcia są w wyjściach ?
    Teoretycznie powinno być tak samo jak w przypadku zwykłego zasilacza - zewrzeć zielony z czarnym - i powinien ruszyć.
  • Poziom 3  
    Już odpaliłem komputer na zasilaczu ATX.

Błąd jest w tych schematach, albo ten model HP ma zamienione te kabelki.
    We wtyczce P2 trzeba zamienić miejscami przewód szary i zielony.
    PC uruchamia się tylko teraz pokazuje jakiś błąd na starcie.

515-Power Supply fan not detected

Poszukam w BIOS`ie czy można wyłączyć wykrywanie tego wentylatora zasilacza.

***EDIT
    Kurcze nie ma w BIOS`ie opcji ignorowania tego wentylatora :(
  • Red. Komputery FAQ
    Zobacz tutaj: https://youtu.be/xeuPjgIcsY8?t=75
    W opisie jest wzmianka o tym że zła kolejność przewodów powoduje 4 beepy i trzeba zamienić przewody we wtyczce. Trzeba było nie kupować HP tylko np. della :P
  • Poziom 3  
    Rozbebeszyłem zasilacz HP`eka, znalazłem linię od obrotów wentylatora :)

Idzie do pinu 5 we wtyczce P2, i teraz wszystko śmiga. Podłączenie 3 pinu z wtyczki CPUFAN.

Taki adapter działa bez problemu: